משבר נישואין

{ POST_A }


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים
תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: משבר נישואין

שינוי דפוסים אישיים בתהליך הייעוץ הזוגי

הודעה על ידי דורית כהן » 27 מאי 2019, 07:35

אנונימית יקרה, צר לי מאד על המצב. כתבת שכבר ניסיתם טיפול זוגי וכי זה לא הצליח לגעת בו ולשנות דברים. יתכן שהוא עצמו עובר תקופה נפשית קשה, ואולי הוא זקוק לטיפול פסיכולוגי בעצמו, לאור התיאור שלך. יתכן גם שבחרתם במטפל לא מתאים, או שבעלך הגיע לטיפול ברמת מוטיבציה נמוכה. 
בטיפול צריך לקרות משהו שיגרום לו להאמין שדברים יכולים באמת להשתנות בזוגיות וגם אצלך. כל עוד הוא לא יראה שאת מסוגלת להשתנות - מן הסתם הוא לא יירתם לתהליך של הייעוץ הזוגי.
כאשר אני עובדת עם זוגות, אני מזהה דפוסי התנהגות ותקשורת שמפריעים לאהבה, ומבקשת מכל אחד מבני הזוג להכיר בכך ולקחת את האחריות האישית לשנות זאת, בעזרת כלים חדשים שאני מלמדת, שעוזרים לשנות את דפוסי ההתנהגות. 
בהרבה מקרים כאשר בן הזוג רואה אותך משנה דברים - זה מנער אותו ומאפשר לו להאמין שניתן לשנות דברים. 
אם הגישה הזאת יושמה בייעוץ הזוגי שלכם, ואת אכן עשית שינויים ולמרות זאת לא חל אצלו שום שינוי בגישה - אז הכיוון הוא טיפול פסיכולוגי פרטני עבורו. אבל הוא צריך להסכים לכך. אני מקווה שזה יעזור.

Re:

הודעה על ידי פילוסוף רוחני אוהב » 24 מאי 2019, 22:19

למצוא נושאי שיחה משותפים כמו דברים שאתם אוהבים לעשות בחיים ומעניינים אתכם. לעשות דברים מעניינים ביחד ואחר כך לדבר עליהם. להיטיב בעיקר בגלל אהבה והשתתפות בהנאת האחר מהמעשה, וגם לשמור על גבולות זכויות ולא להיות כנוע.

Re: .

הודעה על ידי שי שי » 22 מאי 2019, 08:45

שלום לך.
אני מאוד מבין אותך.
זה כל כך מתסכל.

ממליץ לך!! ללכת לבד! לאיש מקצוע.
קודם כל לפרוק את הכאב
ולקבל ממנו ובעזרתו כוחות .
גם כדי לעבור את התקופה הזו.
גם כדי להבין ולמפות את המצב
וכמובן כדי לטכס עצה יחד מה לעשות .

בהצלחה

Re: משבר נישואין

הודעה על ידי אנונימית » 21 מאי 2019, 19:10

חושב לי לציין שהיינו בטיפול זוגי וזה לא ממש עזר זה הרגיש שהוא חיפש שם רק לרדת עלי ולעקוץ אותי ולא התייחס לטיפול הזוגי עצמו, אני רוצה לדבר איתו ולפתוח את הלב ולשתף אותו במה עובר עלי וגם להקשיב מה עובר עליו אבל שניסיתי לעשות זאת לפני כמה שבועות הוא אמר שהוא בסדר בסדר ולא מבין מה אני רוצה ממנו בשיחה הזאת וזהו ויתרתי פשוט קמתי והלכתי לחדר.
גם עכשיו אני עדיין מנסה להראות לו שאפשר בטוב אבל הוא דוחק אותי לפינה וזה מאד פוגע
לא טוב לי כבר לחזור לבית מרגישה לא רצויה בבית שלי והוא מבחינתו פרוד אבל אוכל את האוכל שלי מתקשר איתי על הילד מסתכל על תמונות שלי בפייסבוק משפחה שלו אומרת שהוא מאד אוהב אותי עדיין לא מרגישה ככה ולא מבינה מה עוד לעשות לדבר איתו אין לי כבר כוח להתעצבן ולהתאכזב ממש עצוב המצב

משבר נישואין

הודעה על ידי אנונימית » 21 מאי 2019, 18:50

שלום אשמח לייעוץ אני נשואה 7 שנים עם ילד בן 3 (ילד ראשון).
אני ובעלי היינו זוג ממש אוהב הייתה אהבה מאד גדולה, ואז משהו השתבש תקופה ארוכה של ריבים ותיסכולים אני כל הזמן הייתי זאתי שבאה ומתפייסת איתו הוא בריבים תמיד הופך אותי לזרה לא מדבר ועם דיבר עושה טובה גם שמנהל שיחה עם תשובות קצרות ומעצבנות אנחנו כבר חודש וקצת לא מתקשרים ממש כל אחד בפינה שלו אני בחדר הוא בסלון וההפך, אני מנסה להתקרב ולדבר איתו ולא מקבלת ממנו סימן לרצון, מכינה לו אוכל דואגת לו מתקשרת איתו ביפה והוא עדיין בשלו. קיבלנו החלטה להתגרש אבל הוא כאילו אדיש לזה לא רוצה לבואו לגישור לא רוצה כלום וזה מבלבל אותי אז מה אתה רוצה ממני בעצם??עדיין חיי איתי באותו בית ויישן באותו מיטה אבל לא עושה שום צעד של התקרבות ואני לא יודעת מה לעשות אשמח שתעזרו לי מה הייתם עושים??

חזור למעלה