איך אוזרים כוחות לקום וללכת?

{ POST_A }


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים
תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: איך אוזרים כוחות לקום וללכת?

להיעזר באיש מקצוע

הודעה על ידי דורית כהן » 04 יולי 2019, 08:09

דניאלה היקרה, אני קולטת שאת בסוג של ייאוש הולך וגובר שדברים יכולים להשתנות ביניכם, ואני מסכימה שלחיות כך לצידו של בן זוג זה קשה ביותר. מין קפאון מרוחק כאשר אתם ביחד, ואי מילוי של הצרכים הרגשיים והגופניים שיש לכל אחד מכם. 
השלב הבא הוא שמישהו מכם יחפש או ימצא מאהב או מאהבת והנישואים יסתיימו במשבר מכוער. האפשרות האחרת היא להיות מחוברת אל עצמך - אולי את זקוקה, עכשו שעבר עוד יותר זמן וזה רק נהיה יותר מרוחק ביניכם - לייעוץ אישי נוסף ויתכן שהפעם תרצי בעצמך לבחון עם הפסיכולוג/ית שיהיה לך את האפשרות של פרידה. ברור שזו לא החלטה שמקבלים אותה במהירות וכן צריך לחשוב על המון שיקולים, ולכן כדאי להיעזזר באיש מקצוע.
מה שכן, מנסיוני, כאשר במצב כזה פונים לייעוץ אישי, ללא בן הזוג, יש סיכוי מאד גדול שהפסיכולוג אשר שומע רק אותך, יעודד אותך להיפרד.
ואילו כאשר פונים אל יועץ זוגי, ופונים ביחד (אני זוכרת שכבר הייתם בייעוץ זוגי, אבל אין ספק שיש שונות מאד גדולה בין היועצים בשיטות שלהם ויש גם שוני בשלב חיי הזוגיות שבו אתם פונים לייעוץ) - תמונת המציאות שהיועץ הזוגי מקבל יותר נכונה ומדוייקת והוא יכול לראות האם יש מקום לשיקום או שזה מצב סופני. 
יש לא מעט זוגות המגיעים אלי לאחר שכבר היו בשלבים שונים של הזוגיות שלהם בטיפולים זוגיים. יש מין הבשלה, או הכרח או תובנות שמתפתחות עם השנים שגורמות לכך שטיפול בשלב מאוחר יותר יכול להצליח, גם אם בעבר ניסיתם וזה לא עזר. 
ברור שאחת התוצאות יכולה גם להיות שהשיקום לא יצליח, אבל יתכן שבמקרה הזה תוכלו להגיע להבנות מתוקשרות יותר והדדיות יותר לגבי הצורך בפרידה. 

Re: נשמע כמו בוגד קלאסי

הודעה על ידי מורן » 29 יוני 2019, 19:28

העיתוי לגביי הירידה במשקל גרוע. יחד עם זאת, אני דווקא בעד שבן הזוג יעיר כשמשהו מפריע גם אם לא נעים לשמוע.

איך אוזרים כוחות לקום וללכת?

הודעה על ידי דניאלה » 29 יוני 2019, 11:11

כשהיינו בטיול עם בעלי והילדים והם רבו מאחורה פניתי לבעלי ואמרתי לו הלוואי ונוכל לצאת לחופשה לבד, התשובה שלו מהדהדת לי כבר שנתיים מאז: "נראה לך? אני ממש לא רוצה לצאת לחופשה לבד איתך". במהלך הזמן אני קולטת יותר ויותר שהוא איתי לא כי הוא אוהב, אלא כי זה נוח, כי זה הולם את התדמית הנכונה שרוצה לשווק לעולם. לפני כמה חודשים תוך כדי מגע אינטימי במיטה אמר לי את צריכה כבר לרדת במשקל כי זה מפריע לי. העיתוי תוך כדי רגע אינטימי סגר אותי לגמרי ומאז זה כבר לא אותו הדבר אם בכלל... רוב הזמן אנחנו ישנים בנפרד. לאחרונה כבר הפסקתי לחפש קירבה וחא משתפת אותו בשום דבר שעובר עלי. מרגיש לי שזה נגמר לגמרי ושאנחנו באדים האחרונים. בעבר כבר היינו בטיפול זוגי ואינספוא שיחות שגם אני עשיתי עם מטפלים כולל טיפול פסיכולוגי. הפסיכולוגית שהייתה לי שאלה למה את לא עוזבת אותו? ובתגובה עזבתי אותה.... מאז כמו שאמרתי המצב רק התדרדר יותר. היום אנחנו ממש נמנעים לגעת אחד בשני אפילו לא בטעות.... ואני שואלת איך אוזרים כוחות לקום ולעזוב סופית. כי כמו שזה נראה הוא רחוק מלעשות צעד לכיוון פרידה

חזור למעלה