משבר בזוגיות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

משבר בזוגיות

הודעהעל ידי אריק » 17 יולי 2018, 22:00

הי!
אני בן 34 נשוי 13 שנה פלוס 4 ילדים, אני אתחיל מהסוף, ואחר כך אפרט את הרקע,
אישתי הזמינה אלינו הביתה חברה שלה גרושה +3 ילדים לסוף שבוע, במשך הסוף שבוע מידיי פעם הייתי שומע אותם מסתודדים וכשאני מתקרב השיחה עוברת נושא, לאחר שהחברה נסעה לביתה אישתי יצאה מהבית והתקשרה אליה, הם שוחחו בטלפון כ - 40 דקות, כששאלתי את אישתי עם מי היא דיברה, היא שיקרה לי ואמרה שדיברה עם אמא שלה, כשאמרתי לה שאני יודע שהיא לא דיברה עם אמא שלה ואני יודע שהיא משקרת לי, היא אמרה לי שהיא לא אוהבת אותי, לא טוב לה איתי, והיא רוצה להתגרש, הייתי בהלם, לא בגלל שהיא לא אוהבת אותי (את זה אני ידעתי) אלא מעצם זה שהיא רוצה להתגרש, כשאמרתי לה שאני חושב שהחברה השפיע עליה פתאום וכשאמרתי לה ששמתי לב לכל התלחששויות שלהם, היאהכחישה ואמרה שאני מדמיין.
מאז ומתמיד ידעתי שהיא לא אוהבת אותי, אבל היא זאת שנלחמה כל השנים לשמור על התא המשפחתי שלם, אני במשך כל השנים תמיד אמרתי לה שאני אוהב אותה, ושני יודע שהיא לא אוהבת אותי, ולכן אני שוקל להתגרש, אבל היא זאת שכל השנים נלחמה, ותמיד אמרה לי שזה לא נכון והיא כן אוהבת אותי אבל קשה לה להביע אהבה.
באיזה שהוא שלב אחרי שכבר היו לנו ילדים, אני ויתרתי על אהבה למען הילדים כשראיתי כמה זה קשה ומשפיע על הילדים וישאיר להם צלקת, אמרתי שאני מוותר על אהבה למען הילדים (ואני לא רוצה לשחק אותה פה קדוש מעונה אבל ויתרתי ויתור גדול מחיי), התנחמתי בילדים, הילדים מילאו אותי בחום ואהבה ונתנו לי אושר גדול ובאמת די השלימו את כל החלל הריק.
ועכשיו אחרי 13 שנה, 13 שנה שאני ויתרתי למען הילדים ולמען התא המשפחתי היא רוצה לפרק בתואנה שהיא לא אוהבת אותי, אבל זה לא חדש ידעתי את זה תמיד, למה נתת לי סתם לשרוף איתך 13 שנה? לטענתה רק עכשיו היא הבינה שהיא בעצם לא אהבה אותי מעולם, 
היא אומרת לי אתה אדם טוב, מגיע לך מישהיא טובה שתאהב אותך, אמרתי לה שאני מוותר ומתאים לי להמשיך כך ולשמור על התא המשפחתי.
לא מתאים לי שבלית ברירה אני אצטרך לחזור לבית ריק, אני יאלץ לעבוד כמו חמור לפרנס את ילדי, ולחזור בתום יום עבודה לבית קר וריק, השקעתי מספיק כל דקה בחיי ב - 13 שנה האחרונים בשביל המשפחה הזו, בשביל הילדים בשבילה, השקעתי והזעתי מספיק בשביל שאני לא יחזור לבית ריק, אמרתי לה, נראה לך שאני ייתן לגבר זר לגדל את ילדי? נראה לך שאחרי שהשקעתי כל כך הרבה אני יישב לבד בבית ויצפה בך בונה משפחה שמחה ומאושרת? (אגב אני נכון לעכשיו לא מעוניין להביא עוד ילדים)
הסברתי לה שאני לא יוותר על הילדים ויילחם בכל כוחי לקבל משמורת על ילדי, עכשיו שני הילדים הגדולים בוודאי יישארו איתי, הם לא יסכימו בשום מקרה להישאר איתה (היא לא כל כך מסתדרת איתך בפרט עם הגדול) והם יבואו איתי שני הקטנים אני לא יודע מה יהיה וככל הנראה יישארו איתה, ואני לא רוצה לפצל את המשפחה ושכל הילדים שלי לא יגדלו ביחד.
היא אמרה שהיא מוכנה ללכת לייעוץ וטיפול זוגי, אבל עושה רושם שהיא אומרת את זה רק כדי לצאת ידי חובה, והיא לא באמת תנסה להשקיע מאמץ כדי להתגבר על המכשול הזה, אלא כדי להגיד הנה ניסיתי,
דיברנו על כל מיני דברים שמפריעים לנו בזוגיות, גם לי וגם לה, אמרתי לה אני מוכן בשביל לשמור על המשפחה לוותר על מספר דברים, אבל אני רוצה שגם את תתאמצי ותוותרי על משהו, בשביל שזוגיות תצליח כל אחד צריך לוותר על משהו זה חייב להיות הדדי, היא לא מוכנה ואמרה לי למה אתה לא יכול לקבל אותי כמו שאני, אמרתי לה, למה את לא יכולה לקבל אותי כמו שאני? למה אני צריך לוותר? והסברתי לה שאני מוכן לוותר על הרבה דברים שחשובים לה אבל גם היא חייבת לוותר על משהו ולו רק כדי להראות נכונות שהיא באמת רוצה לשמור על הקשר הזה ולא סתם כדי לנסות בכאילו.
בסוף היא הסכימה לעשות צעד קטן וגם על זה היא עשתה פרצופים, והיא עושה את זה כאילו היא בעונש ולא בכיף בכדי להציל את הנישואים, כל פעם שאנחנו מדברים בכללי על הנושא של הגירושין היא מדברת על זה כעובדה ברורה ולא כמשהו שאנחנו מנסים להציל שלא ייקרה, ולכן היא נותנת לי הרגשה שהיא כבר החליטה סופית, אבל עכשיו סתם היא עושה את זה בשביל הקטע שלא יגידו שהיא לא ניסתה, 
כל השנים כמהשהיא סיפרה לי שהיא אוהבת אותי, הרגשתי שהלב שלה אטום בפני, שהיחס לה כלפי שונה מהיחס שלה לפי אחרים, שאלתי אותה תמיד מה אני יכול לעשות כדי לפתוח את ליבך, תמיד ראיתי שאל אנשים אחרים, משפחה, חברים, היא מתייחסת יפה וכשהיא מסתובבת אלי היא זועפת, כשיש לי וויכוח עם מישהו תמיד היא תצדיק את הצד השני, ואם היא תוכל גם לעקוץ אותי ולדרוך עלי על הדרך זה יהיה בונוס, פעם אחת כבר מישהי העירה לה, כשהיינו בחברת אנשים והיא זרקה לי איזה עקיצה, שכנה העירה לה שזה לא יפה להתנהג כך.
אני מרגיש כאילו הלב שלה סגור בפני ומפתח משהוא אנטי.
אני לא יכול להגיד שאני מושלם, ובטוח וברור שאם ישאלו אותה יהיו לה הרבה טענות כלפי, אבל בסך הכל אני חושב שאני בעל ואבא טוב, אני נותן הרבה מאוד חום ואהבה גם לה וגם לילדים, כל הזמן אני מנסה לחשוב איך אני יכול לשמח אותה ולגרום לה להיות מאושרת, גם בפן החומרי בחיים לא היה חסר לה כלום, תמיד דאגתי שיהיה גם לה וגם לילדים כל מה שהן צריכים ויותר מכך, גם כשהיו תקופות קות בפרנסה תמיד דאגתי שיהיה לה הכל ובשפע.
לסיכום אני לא יודע מה לעשות, מצד אחד היא אומרת שהיא מוכנה ללכת לייעוץ זוגי, מצד שני היא היא אומרת והיא מראה שהיא לא בטוחה שהיא בכלל רוצה לפתוח את הלב שלה בפני, מצד שלישי יש לי רבעה ילדים מקסימים שהם חיי וליבי ואני לא מוכן בשום אופן לאפשרות שאני חוזר הביתה מהעבודה ולא רואה אותם ולא מחבק ומנשק אותם.
לראשונה בחיי אני מרגיש אבוד כי בדרך כלל אני בשליטה מלאה..........  

משבר בזוגיות אריק
17 יולי 2018, 22:00
Re: דבר ראשון שעליך לעשות יניב
18 יולי 2018, 07:44
שללתי בגידה אריק
20 יולי 2018, 00:35
מאד כדאי לנסות ייעוץ זוגי דורית כהן
22 יולי 2018, 02:51
Re: אשתי רוצה להתגרש, אבל אני לא אֱלִישֶׁבַע דָּוִד
08 אוגוסט 2019, 22:13

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר