קשה לי ועצוב לי איתה אבל אני אוהב אותה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: מתכון בטוח לסבל, שברון לב ויאוש.

הודעהעל ידי חן.פ » 07 מאי 2019, 08:25

היי רועי.
נשמע שמצאת לך איזו בורדר ליינית אמיתית. על פי תיאורך מדובר בבחורה מאוד ילדותית, תלותית, לא יציבה וחסרת כל יכולת להרגיש הבנה לרגשותיך. אפילו לעבוד היא לא הייתה מסוגלת מאחר ואישיותה השברירית אינה מאפשרת לה להתמודד עם כל קושי, עם כל דרישה ממנה. כמו ילדה קטנה, היא אינה מרגישה שעליה לקחת אחריות על חייה ושלא ניתן לבוא אליה בשום בקשה. הדבר היחיד בו היא מגלה עקביות הוא בלמצוץ ממך את כל האהבה, האנרגיה וההשקעה שלך. מעבר לכך - שאל את עצמך - מדוע אתה מסכים לזה? הסיפור נשמע מאוד קיצוני ורטה האנשים לא היו מסכימים ליחס כזה? אתה סובל אבל כנראה בכל זאת אתה מרוויח מהקשר החולה הזה משהו: אולי התמיכה בבחורה תלותית ובגחמותיה גורמת לך להרגיש שאתה "מציל" אותה ומטפל בה. אולי אתה צריך לבדוק מדוע יש בך דחף להתנהג ככה ולא לשלוח אותה קיבינימט במקום. מה שאתה מתאר לא נשמע כמו "אהבה" אלא כמו כפייתיות. היא בעקביות דוחה אותך מעליה, משפילה אותך ומעציבה אותך ואתה ממש כמו "פנקס הקטן" ( זה שיר, אם אתה לא מכיר חפש בגוגל ותבין על מה אני מדברת) ממשיך להעניק לה ולשרת אותה באופן נואש. אולי העובדה שאתם חיים בחול גורמת לך להתלות בה כמשהו מוכר ומשפחתי במקום חדש ולא מוכר? האם יש לך חברים וקשרים מלבד עם הנסיכה שלך? כי מדבריך עולה הרושם שהקשר איתה גוזל ממך את כל זמנך ומרצך.
אולי, עם טיפול א ר ו ך ואינטנסיבי של שניכם ואפילו של כל אחד לחוד , תוכל לצמוח ולהתגבר על התסביכים שגורמים לכם לנהל כזה קשר חולה ולהתקדם לקשר יציב ובריא, אך אני בספק אם בחורה עם הפרעת אישיות בכלל תבין שיש כלל בעיה בהתנהגותה. הכי בטוח - צא לדרך חדשה למרות הקושי ותעבוד על הנפש שלך בטיפול אישי כדי שבעתיד לא תכנס שוב לקשר דומה.
אתה בחור רגיש, דואג ומסור ואין סיבה שלא תעניק את כל המתנות בהן בורכת למישהי שתעריך זאת ויחד תצמחו ותקימו משפחה אוהבת.

קשה לי ועצוב לי איתה אבל אני אוהב אותה רועי ג
07 מאי 2019, 06:34
Re: מתכון בטוח לסבל, שברון לב ויאוש. חן.פ
07 מאי 2019, 08:25
Re: אחת
07 מאי 2019, 15:47
Re: גאיה
07 מאי 2019, 19:41
ברח מהר!!! יש אהבות שלא נועדו לזוגיות דורית כהן
08 מאי 2019, 05:13
Re: פילוסוף רוחני אוהב
24 מאי 2019, 23:21