שוקלת להתגרש

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: תשכחי מזה - הפחד שלך הוא מאוד נכון

הודעהעל ידי חן.פ » 31 יולי 2019, 04:09

כל עוד אין לך מקור פרנסה, את דנה את עצמך ואת ילדיך לחיי דלות ולחץ תמידי. להיות לחוצה והפחד לא להיות מסוגלת להתקיים, מן הסתם לא יהפוך אותך ליותר מושכת ונחמדה - ואז גם תשכחי מזוגיות בפרק ב. את פשוט תחליפי אומללות אחת באומללות אחרת. ואני התגרשתי - אני יודעת מה זה גירושים. אין לאישה בלי עצמאות כלכלית שלא סובלת ממצב מסכן חיים בבית ולכן חייבת להתגרש, טעם להתגרש.
קחי בחשבון, שמאוד יכול להיות שאם תתחילי לעבוד במשהו, זה ישפר מאוד את הרגשתך כבר עכשיו.תצאי מהבית קצת, תכירי עוד אנשים וכבר לא תהיו את ובעלך תקועים אחד לשני בגרון.
את העצמאות שלך את צריכה להתחיל לבנות כבר עכשיו - וגם אם לא תתגרשי, את רק תרוויחי מזה ואולי גם הזוגיות. אם ילדיך מאוד קטנים ואת לא עובדת כי את איתם בבית והם לא במסגרת כלשהי בבקרים, אז תצטרכי לדחות את כל זה בכמה שנים, עד שהם יהיו בגן חובה. אם הם בגנים בבוקר, קחי את עצמך ולכי לעבוד: תהיי קופאית, תהיי מאבטחת, תהיי מוקדנית ב144 או תעבדי בתור נציגה טלפונית של חברת סלולר. לא משנה מה - תתחילי להרוויח משכורת - אפילו מינימום. אם אין לך השכלה גבוהה או מקצועית אולי גם שווה לנצל את הזמן שאת בבית לרכוש כישורים חדשים. תואר או קורסים שאפשר אפילו לעשות בבית במחשב. יש מלגות, יש תוכניות לקידום אמהות ( אולי תבדקי בנעמת או בויצו או בארגוני נשים אחרים).
את כבר לא צעירה מאוד - ועכשיו זה ממש הדקה התשעים לעשות את זה - אפשרויות ההעסקה לא עולות עם הגיל.
קחי את גורלך בידייך ואל תפילי את כל צרותיך על הנישואים שלך למרות שהם על פניו באמת לא מוצלחים. יש לך עוד הרבה עבודה לעשות לפני שתוכלי לשקול גירושים. לפי איך שאת כותבת, ניכר שאת אישה רהוטה ואינטיליגנטית - אז לכי על זה. אפילו בצעדים קטנים.

שוקלת להתגרש אני
28 יולי 2019, 10:44
Re: תשכחי מזה - הפחד שלך הוא מאוד נכון חן.פ
31 יולי 2019, 04:09
Re: אל תפחדי מכלום, פחד זה דמיון שלנו.הוא לא אמיתי. שמש
04 אוגוסט 2019, 05:32
שינוי בסיסי בגישה שלך!! דורית כהן
04 אוגוסט 2019, 07:29

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]