מצב שלא מבינה אותו

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

כמה מילים על "נפרדות" לעומת שתלטנות

הודעהעל ידי דורית כהן » 11 אוגוסט 2019, 03:12

נוגה יקרה, היטבת לתאר את הרגישויות של בעלך בעזרת הדוגמאות. אני לא הייתי קוראת לכך רגישויות, אלא קושי לזרום עם מצבים, קושי לקבל שיש מצבים בהם מישהו אחר פועל על דעת עצמו ועושה דברים שמשפיעים גם עליו. הוא היה רוצה לחיות בעולם שבו רק הוא קובע ופועל והאחרים סביבו מתיישרים עם רצונותיו. כאשר זה לא קורה - הוא מתבאס ונלחץ וכועס, במקום לזרום ולהבין שלא כל אחד נמצא "בתוך הראש" שלו וראוה את הדברים בדיוק כפי שהוא רואה אותם. קוראים לכך "נפרדות": היכולת להבין שכל אחד חווה את העולם באופן ייחודי, נפרד ושונה והיכולת לקבל זאת ולפעול על סמך ההבנה הזאת.

עכשו תראי, לכאורה זו לא סיבה להגיע לייעוץ זוגי, אבל התופעה הזאת מקשה על החיים ביחד. כי זה גורם לך לחטוף ממנו אי נעימויות רבות, ומעכיר את האווירה ביניכם. במילים אחרות - יש כאן שתלטנות מצידו. רצון שדברים יתנהלו על פי הדרך שלו, וכאשר זה לא קורה הוא מביע תרעומת שאינה נעימה לך כמובן ועל מנת להימנע מן התגובות האל נעימות שלו את מנמיכה את עצמך ואת רצונותיך כדי לשמור על "שקט תעשייתי".
זה מאד לא בריא, זה מרחיק ושוחק את האהבה ואת המשיכה, אבל אפשר לטפל בכך - זה אחד הדברים הראשונים שאני עושה עם רוב הזוגות שמגיעים אלי - ללמד אותם "נפרדות" כפי שהסברתי קודם. 
לדעתי קשה יהיה לשנות זאת ללא טיפול זוגי. כי הוא צריך לראות זאת, להבין ולהכיר שזה כך אצלו, ולרצות לשנות...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

מצב שלא מבינה אותו נוגה
03 אוגוסט 2019, 05:37
כמה מילים על "נפרדות" לעומת שתלטנות דורית כהן
11 אוגוסט 2019, 03:12

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]