חוסר בתקשורת

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

דווקא נשמע לי כמו תקשורת טובה...

הודעהעל ידי דורית כהן » 11 אוגוסט 2019, 06:53

מבולבל יקר, קראתי בתשומת לב את כל מה שסיפרת, ולדעתי אתם דווקא מנהלים ממש טוב את ההתמודדות הזאת. קרה משהו בעיצומו של הסקס, משהו שהיא כבר זמן רב מרגישה ומהססת לומר לך, וכאשר זה קרה שוב - היא התפוצצה עליך וברור שנכנסת להתגוננות. הסברת זאת היטב. ברור שכאשר מישהו  מתקיף אותך - התגובה האוטומטית של רוב האנשים היא להתגונן או להתקיף בחזרה (שגם זו צורה של התגוננות). 
אבל בהמשך ניהלתם על כך כמה שיחות שגרמו לך להבין יותר לעומק ואפילו לקחת על עצמך לחולל שינוי בצורת ההקשבה שלך. זה מצויין! ואתה גם צודק בכך שלא רק אתה צריך לעשות שינוי והאחריות להגיע לשינוי היא הדדית. 
לדעתי אתם בדרך הנכונה. יש שיחות, אפילו על דברים מביכים, והשיחות מקדמות אתכם. לזה קוראים תקשורת. כך שאני לא מסכימה עם מהכותרת שנתת לפנייה שלך, שאין תקשורת. אז אולי לא הגעתם עדיין לתוצאה הכי מדוייקת ושוויונית, אבל התקדמתם. וכך זה עובד טוב, שכל פעם שיש איזה ריב או משבר - הזוגיות מצליחה לצמוח ממנו לדרגה יותר גבוהה. זה סימן טוב! תקשורת זה לא רק "פוצי מוצי". זה היכולת לגעת בדברים שמפריעים או חסרים ולנהל על כך שיחה אפילו שאין הסכמות. עצם ההעלאה של דברים זה מול זה והיכולת של כל אחד מכם להבין מה האחר אומר ולבטא את מחשבותיו ורגשותיו - זאת תקשורת טובה. ולפעמים לא מצליחים להגיע להסכמות. עצם ההעלאה של הדברים - בהנחה שיש ביניכם אהבה - תגרום כבר ליותר התחשבות וגמישות מצד שניכם.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

חוסר בתקשורת מבולבל
06 אוגוסט 2019, 08:36
דווקא נשמע לי כמו תקשורת טובה... דורית כהן
11 אוגוסט 2019, 06:53

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]