בעיה בזוגיות/חוסר הבנה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

בעיה בזוגיות/חוסר הבנה

הודעהעל ידי שירי » 06 אוגוסט 2019, 12:00

היי, אני נמצאת בזוגיות פרק ב' בחיי מזה כשלוש שנים. שנינו גרושים עם ילדים , לא גרים ביחד כרגע.יש לנו קשר מדהים, תקשורת מצוינת, ואני בהחלט יכולה לומר שלשנינו ברור שמבחינתנו הזוגיות הזו היא לתמידהילדים מכירים מצוין, כל אחד מאיתנו מסתדר מעולה עם הילדים של הצד השני, ובקיצור- כל מה שאי פעם רצינו לחוות כזוג- אהבה, חום, תקשורת מצוינת, אינטימיות, כנות ואמון.אני סומכת עליו בעיניים עצומות ובביטחון מלא ויכולה בהחלט לומר שזכיתי.יש לנו בעיה אחת קטנה שסובבת סביב גרושתו.הם התגרשו יפה ונשארו ביחסי חברות טובים, דבר שאני חושבת שהוא מצוין ומברכת עליו, ממש כשם שאני והגרוש שלי ביחסים טובים ומכבדים אחד את השני.הבעיה היא כזו- בן הזוג שלי מאוד מאוד מנסה להישאר בקשרים טובים עם גרושתו בשביל הילדים מתוך חשיבה על כך שהילדים צריכים לראות הורים ביחד כחברים טובים. עם זאת, הדינאמיקה בינו ובין גרושתו מפריעה לי כי אני מרגישה שהיא לא בריאה ועוברת את גבול הטעם הטוב. למשל- מההתחלה היה לה קשה לקבל שיש לו בת זוג- הוא ניסה כמה וכמה פעמים להפגיש בינינו והיא אמרה לו שהיא לא מוכנה לפגוש אותי, הם מדברים על נסיעות משותפות לחו"ל כולל לינה באותו חדר במלון, היא מספרת לו סיפורים על דייטים או מערכות יחסים אינטימיות שלה, כשאנחנו רבים או מתווכחים הוא משתף אותה. והשיא היה שלפני כשבוע היא פגשה אותי בפעם הראשונה במקרה, החלפנו אולי 2-3 משפטים, ולאחר מכן היא אמרה לו שאני לא נראית לה ושעדיף שהיא תשמור לעצמה את מה שיש לה להגיד עלי. הוא מצידו ענה לה יפה ואמר לה שבאמת תשמור לעצמה. אבל- אני יודעת שהיא תמשיך להגיד דברים עלי ומפריע לי שאני מרגישה שהוא לא מכבד אותי אם היא מרשה לעצמה לדבר עלי בחוסר כבוד והוא מבחינתו ממשיך להיות חבר קרוב שלה, לשבת איתה, לספר לה דברים, לעזור לה בכל מה שהיא מבקשת שלא קשור לילדים וכו'.שיתפתי אותו בתחושות שלי, הוא חושב שאני מדברת מחוסר ביטחון ומבחינתו זו החלטה שהוא עשה עם עצמו- שכזו מערכת יחסית חברית הוא רוצה עם גרושתו וזה חשוב לו למען הילדים.אני מרגישה שאני לא מצליחה להגיע אליו בנושא הזה, וזה לא קורה לי איתו באף נושא אחר. הוא לא רואה את העיוות בכך שהוא רוצה לנסוע איתה לחופשה משפחתית ולישון יחד באותו חדר, הוא לא רואה מה לא בסדר בכך שהיא מדברת עלי בחוסר כבוד והוא ממשיך להיות חבר שלה וכו'. הוא חושב שהיא עושה את זה כי היא דואגת לו, אבל זה ברור שלא משם היא מגיעה, אלא מקנאה נטו. אני לא יודעת איך להתמודד עם הנושא.אני אישית הייתי שמחה להכיר אותה למענו, אבל יש פה צד שלא מקבל אותי ולא תומך בזוגיות שלנו.אשמח שתעזרי לי ותכווני אותי כיצד להתנהג בנושא.כמו שאמרתי, מלבד זה הזוגיות שלנו מושלמת לחלוטין.אגב- אין לי ספק שהוא לא מעוניין בה, אלא זה רק בגלל המחשבה שלו שכך יהיה טוב יותר לילדים, אבל זה עדיין גורם לי לחוסר נוחות. מרגיש לי שהיחסים שם קרובים מדי ולא יחסים נורמטיביים ותקינים בין גרוש וגרושה.תודה רבה

בעיה בזוגיות/חוסר הבנה שירי
06 אוגוסט 2019, 12:00
Re: אשמח לקבל עצות/דעות שירי
07 אוגוסט 2019, 12:20
שתיכן מאיימות זו על זו - עדיף לחפש את החיובי דורית כהן
12 אוגוסט 2019, 11:26

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]