אחרי בגידה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

פגיעה באמון היא תופעה ידועה אחרי הגידה

הודעהעל ידי דורית כהן » 13 אוגוסט 2019, 11:30

דני היקר, צר לי על מה שאתה עובר לאחר גילוי הבגידה. כתבת שעשית טעות ולא אספת בסתר מידע אני מניחה שאתה חושב שאילו היית אוסף מידע היית יכול לעמת את אישתך מול המידע שאתה יודע ולאלץ אותה להודות בעוד דברים.  יתכן שאתה צודק, וזה די ידוע שבוגדים מודים רק "במה שתפסו אותם" ומתפללים שלא ייאסף עוד מידע מפליל.
אבל יש לי חדשות בשבילך: גם אם היית אוסף עוד מידע וממתין, עדיין התוצאה הסופית היא שהיית נשאר עם חוסר אמון נוראי, בדיוק כמו שיש לך עכשו. זאת אחת התוצאות המכאיבות של בגידה, שאחרי הגילוי שלה האמון נפגע קשות. 

אבל העובדה שאישתך הודתה מייד וסיפרה לך ולא הכחישה כמו שעושים הרבה מאד אנשים ברגעים הראשונים מכחישים ומקטינים את כל מה שהיה) - זה דווקא בכיוון החיובי. מאד יתכן שזה שהיא נתפסה הקל עליה את ייסורי המצפון שהיא בוגדת. זה שתפסת זאת מוקדם כל כך איפשר לכם לחזור זה אל זו בלי צלקות מכאיבות מדי שקורות כאשר יש יחסי מין עם המאהב וומתפתחים רגשות עמוקים. 
עליך לקבל שאתה במקום צפוי ונורמטיבי מבחינת התגובה שלך. יצר ההישרדות וההגנה העצמית שלך מזהיר אותך עכשו מפניה ואומר לך שזה לא בטוח להאמין לה. ויכול להיות שהחוש הזה צודק. ושהיא אכן סמתירה ממך עדיין דברים.
מצד שני - אתם חווים עכשו התקרבות והיא עושה מאמצים גדולים לתיקון, ואפילו אתה מכיר בתרומה שלך לכל מה שקרה. אתם בדרך הנכונה. זה פשוט לא משהו שעובר כל כך מהר ובקלות. 
מה שצריך עכשו זה ללמוד לבטא את הצרכים שלכם - רגשיים וגופניים וללמוד להקשיב זה לזו. יש העושים זאת באופן טבעי לאחר הטלטלה של הבגידה ויש הנעזרים בייעוץ זוגי כדי לבנות מחדש את הזוגיות על בסיס יותר בריא. 
אני ממליצה לכל זוג שעבר בגידה להגיע לתר בטחון לייעוץ זוגי: יש זוגות שאני שולחת אותם הביתה ומעודדת אותם שהם עושים עכשו את כל מה שצריך לעשות כדי לתקן ואינם זקוקים לייעוץ. אבל רוב הזוגות זקוקים לעזרה ולכיוון של איש מקצוע.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

אחרי בגידה דני
08 אוגוסט 2019, 11:19
פגיעה באמון היא תופעה ידועה אחרי הגידה דורית כהן
13 אוגוסט 2019, 11:30
תודה לך דני
15 אוגוסט 2019, 09:47

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]