מנסה לסיים רומן ולא מצליחה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: לנבגד ( מתנצלת על החפירה)

הודעהעל ידי אנג'לה » 12 ספטמבר 2019, 08:05

לא מסכימה איתך.
אתה כנראה מאוד נפגעת וזרקת אותה בגלל הגילוי. זאת תגובה טבעית, אבל בפועל מי שאחראי לפירוק המשפחה הוא אתה. אתה יכלת עקרונית לבחור לסלוח ולעבוד על הקשר, אבל כנראה האגו שלך היה חשוב לך יותר מזה שהמשפחה תשאר שלמה. זה נכון שהיא עשתה את מעשה הכיעור, אבל אתה זה שהמשכת עם מסלול ההרס. היה בידך לעצור אותו ולנסות לבנות משהו אחר מאותו הרגע. בחרת בדרך הקלה - לחתוך. זה צעד נפוץ שהרבה אנשים בוחרים בו, אבל ברגע שהחלטת לבחור בלגרש אותה, גם לך אשם תורם לא קטן בפירוק המשפחה.
הבעיה בסיפורים האלה, שאין אשם אבסולוטי. אני לא מאמינה שרוב הנשים בוגדות מכוונת זדון. זה מגיע כי לא בא לנו להתמודד עם הבעיות, או שלפעמים הצד השני לא משתף פעולה. נישואים זה לא קבר שאתה קבור בו חי, ואנשים רוצים לנסות להקל על מה שחסר להם. ובגלל שמצד אחד יש מחויבות גדולה ומצד שני יש חוסר גדול, אז בוגדים בסתר. כי המחיר כבד. נשים סופגות הרבה הרבה מאוד לפני שהן עושות כזה צעד. אני לא בגדתי כי הייתי חרמנית וחמדנית. אני בגדתי כי בעלי שהוא איש טוב, לא היה מוכן לשמוע, לא היה מוכן לקבל את התחינות שלי ללכת לטיפול, אמר שזה הכל בראש שלי. בסוף הבנתי שזאת הדרך היחידה בה אוכל להרגיש קצת אישה מבלי לפרק את הבית עבור ילדי. כיום, אחרי שהקשר ההוא נגמר, ולא התגלה, אני פשוט פחות שמה דגש על בעלי. הוא לא השתנה, אני פשוט פיתחתי אדישות ומתעסקת בדברים אחרים. הזוגיות זה משהו שאני מחתימה כרטיס כשאני חוזרת הביתה מהעבודה, ממלאת את כל התפקידים עם חיוך בלי להתלונן, ומחכה שהיום יגמר בלי ריב. לא עשיתי את זה בשביל להשפיל אותו, או לזלזל בו. עשיתי את זה כבזמנו הרגשתי שתיכף אני מתגרשת בורחת מהבית מרוב דיכאון וריקנות. נכון שבסוף המחיר של ההרפתקה הזאת היה כואב מאוד, בגלל שהתייחסתי לזה יותר ממה שזה היה באמת. אבל לאור מצב הדברים שהיה אז , כמו שבטח יש אצל הרבה זוגות במצב הזה, כל האופציות היו גרועות באותה המידה - זאת נבלה וזאת טריפה. פשוט בחרתי במה שהיה אז נראה פחות גרוע.
לדעתי באמת צריך להפסיק לראות בגידות המצב של קורבן ועבריין. זה הרבה יותר מורכב מזה. בדין הפלילי יש כל מיני נסיבות מקלות שמורידות את עוצמת היסוד הנפשי של העבירה. אין כל ויכוח שהנאשם ביצע את העבירה, אבל מתחשבים בסיבות. אין דין אדם שתקף את שכנו כי הוא היה מטריד אותו יום יום במשך שנים למרות שהנאשם ביקש ממנו לחדול מכך, כדין מי שתכנן או סתם תקף את שכנו מתוך כוונה לפגוע בו רק לשם הפגיעה. כך גם בבגידות: אני לא מאמינה שאישתך, כמוני בגדה כי היא אמרה לעצמה:בעלי אפס, ואני שמה פס על המשפחה שלי - אשכב עם מישהו אחר כדי לספק את יצרי ושכולם ילכו לעזאזל. כנראה שהיא פשוט פגשה מישהו בזמן הלא נכון במקום הלא נכון. רגע ההחלטה לבגוד, התבשל אחרי תהליך סמוי שהתרחש בינכם זמן רב. האחריות לכך שלא הייתם מספיק מודעים לזה מוטלת על שניכם. אז אנא: כמו שנשים ברומן צריכות לא להוציא את העניין מפרופורציה ולגרום לעצמן נזקים נפשיים לא מבוטלים, כך גם הגברים וגם הנשים הנבגדות, לא צריכים מיד לצבוע הכל בשחור לבן. יפה יהיה אם יוכלו הצדדים להכיר בכך, שהמארג הסבוך של חיי נישואין נוצר על ידי שניהם וכל חוט שזור בשני.

מנסה לסיים רומן ולא מצליחה שיר
09 ספטמבר 2019, 12:40
Re: את בטח לא תאמיני אנג'לה
09 ספטמבר 2019, 19:10
Re: שיר
10 ספטמבר 2019, 08:37
Re: לאנג'לה סיוון
10 ספטמבר 2019, 17:11
Re: נבגד
11 ספטמבר 2019, 13:41
Re: לנבגד ( מתנצלת על החפירה) אנג'לה
12 ספטמבר 2019, 08:05