קבלת החלטה קשה בזוגיות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מסכימה עם ענת

הודעהעל ידי דורית כהן » 31 אוקטובר 2019, 15:55

מתלבט יקר, אני מסכימה עם ענת. מאד מרשימה אותי העובדה שהיא באה להיות כאן חמש שנים! זה המון זמן! וזו גם הקרבה רצינית שלה מבחינת בניית הקריירה שלה, לדעתי. זה יהיה לא פיר שאתה לא תהיה מוכן לעשות עבורה את אותו צעד. מה גם שהיא מבקשת ממך עכשו רק שנתיים נסיון.
אני חושבת שלקראת הבאת ילדים, כדאי להיות קרוב למשפחה שלה - עושה רושם שהמשפחות של שניכם מאד תומכות ונוכחות עבור כל אחד מכם, אבל אני חושבת שכאשר אישה בהריון והופכת לאמא היא מאד זקוקה לתמיכה של המשפחה שלה. אז אולי תציע לה משהו בכיוון הזה, שלקראת הבאת הילדים תעברו לארץ שלה. 
יחד עם כל זאת, נוכחותו של קונפליקט כזה בסיסי בין שניכם היא אתגר מאד גדול להמשכיותה של זוגיות. אם כל אחד מכם רוצה בעצם לחיות  - אחרי ששניכם כבר התנסיתם, (הרי גם אתה היית בארץ שלה ושם הכרת אותה) ולכל אחד מכם ברור שהוא מעדיף לחלוטין לחיות בארץ המוצא שלו - אכן יש כאן בעייה מהותית. 
נכנס לכך גם הרצון לגדל ילדים בקירבת משפחת המוצא, שזה כל כך חשוב לכל אחד מכם, ומן הסתם גם מנטליות, ערכים, תרבות וזיקה למולדת, ולהרגיש בן בית בארץ שלך או עבורה בארץ שלה...
אני חושבת שכדאי לכם להגיע להסכמות לגבי תקופת הזמן ולהגיד זה לזו מה חשוב לכם ומה מדאיג אתכם בנוגע למעבר. להציף את כל הדברים שחשובים לכם. ולראות לאילו הסכמות אתם יכולים להגיע.
צריך כמובן גם להביא בחשבון ש"מה שרואים מכאן לא רואים משם" כלומר לאחר ביצוע ההחלטות, דברים עוד עלולים לקרות ולהשתנות ותצטרכו לקבל החלטות לאורך כל הדרך. לכן חשוב שתהיה לכם תקשורת טובה ויכולת לנהל שיחות מסוג זה.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

קבלת החלטה קשה בזוגיות נמצא בדילמה
27 אוקטובר 2019, 19:56
Re: ענת
28 אוקטובר 2019, 09:25
מסכימה עם ענת דורית כהן
31 אוקטובר 2019, 15:55

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot], MSN [Bot]