יקרות, עצה טובה לאינטימיות עמוקה, תתקבל בברכה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

יקרות, עצה טובה לאינטימיות עמוקה, תתקבל בברכה

הודעהעל ידי כמיהה לאינטימיות » 11 מרץ 2020, 10:51

אני פונה בעיקר לנשים שבכן, מעל גיל 40, מתוך רצון נואש לקבל את זויות הסתכלות נשיות (קצתי בבלוגים ומאמרים של גברים שפחות או יותר מתארים דברים דומים לשלי).
בכותרות: נשואים מעל 20 שנה, בשנות ה- 40, ילדים, קריירות (בהן אני הרבה יותר בבית ומבצע את רוב ענייני השוטף). לפני שנה וחצי עלתה למודעות שלי העובדה שיחסי המין אינם כשהיו במשך השנתיים שלוש שקדמו: מסכימה לתדירות של אחת לשבועיים עד חודש, יוזמה ב- 90% שלי, במחצית מהפעמים אינה מעוניינת במשחק מקדים בטענה שמרגישה שרוצה מיד את המנה העיקרית, העדר היענות לבקשות שלי במיטה. לאחר שהנושא עלה למודעות שלי, במקרה גיליתי שהחלה להשתמש בויברטור, וכאשר מיקדתי יותר תשומת לב לנשא גם קישרתי בין זמן השימוש לפעמים שבהם סירבה ליחסים או רצתה רק את המנה העיקרית. יזמתי שיחה רגועה, עם זמן פנוי והתרעה מראש על נושא השיחה על מנת שלא יבוא כהפתעה ושהיא תוכל להעלות הכל מכיוונה. הכל מתוך מטרה לשפר את מערכת היחסים על בסיס תקשורת פתוחה. נושאים שהיא העלתה בשיחה לקחתי למלוא תשומת הלב ושיפרתי בכולם את הדברים. נושאים שאני העליתי, היא טענה שקשה לה לשמוע על עצמה שהיא לא טובה, או שהסבירה שלעולם לא תסכים (למשל, תנוחה חדשה). מאחר והדברים לא השתפרו, בהמשך היו עוד 3 או 4 שיחות דומות. בכולן היא התרעמה מאד בעיקר על הקישור שעשיתי בין השימוש בויברטור לבין הסירוב שלה או רצונה מיד במנה העיקרית. כתוצאה מהלחץ, החלטתי שאין טעם להמשיך לדבר, וכעת המצב הוא מבוי סתום - תדירות של פעם בשבועיים, שלושה, וזאת רק אם היא יוזמת, מאחר כאשר אני יוזם בין לבין, היא מסרבת בעדינות.
מה עושים? האינטואיציה שלי אומר לי שחייבים שוב לדבר, אך השיחות יצרו אצלה מועקה רבה בטענה שאינה מסגלת לשמוע על עצמה את הדברים.
העליתי פעם אפשרות ליעוץ והיא ענתה שלא בא בחשבון.
כאשר אנחנו בכל זאת מקיימים, אני מרגיש אהבה עזה אליה. איך בתקופה שבין לבין אני הולך ויורד, בעיקר נוכח המבוי הסתום.
זה משפיע על כל האינטימיות (לא רק במיטה) של מערכת היחסים בינינו ומוריד אותה לאשפתות, עם מסלול שברור לי לאן הוא יגיע בסוף. אולי לא עוד שנה אולי לא שנתיים, אך בסוף נגיע לשם.
יקרות, בעלות ניסיון - איך אני מחזיר את האינטימיות בסיטואציה הזו?

יקרות, עצה טובה לאינטימיות עמוקה, תתקבל בברכה כמיהה לאינטימיות
11 מרץ 2020, 10:51
Re: יערה
12 מרץ 2020, 11:10
להחזיר אינטימיות כמיהה לאינטימיות
12 מרץ 2020, 15:01
Re: סיגל
12 מרץ 2020, 16:52
Re: כמיהה לאינטימיות
13 מרץ 2020, 08:29
Re: סיגל
13 מרץ 2020, 12:25