משבר בזוגיות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מסכימה איתך שזהו משבר בזוגיות - וצריך לטפל בו.

הודעהעל ידי דורית כהן » 24 מרץ 2020, 06:56

נעם יקרה, ברוב המקרים כאשר נוצר ריחוק כפי שאת מתארת, זה לצערי בגלל איזו התאהבות במישהי אחרת. לפעמים מספיק שמישהי נכנסה אליו ללב, גם בלי שהוא עשה משהו בנוגע לכך, שזה יגרום לריחוק מבת הזוג. מקרה אחר הוא איזו הצטברות של דברים שמפריעים לו לאורך כל השנים, כאשר מגיע רגע בו האיזון בין הדברים הנעימים לעומת אלו שמפריעים ומעצבנים בזוגיות - מופר. ולפעמים זה שילוב בין שני המצבים שתיארתי.מה שמשותף לשני התרחישים האלו הוא שמירת סוד מפנייך. זה פוגע באינטימיות הרגשית ומפריע גם לחיבור גופני.
כתבת שההתנהגות שלך לא השתנתה. זה אומר שיש דברים שהפריעו לו אצלך לאורך כל השנים, ואולי הוא לא היה מספיק ישיר איתך לגביהם, וכיום הוא כן אומר זאת. 
אבל יתכן שלאור העובדה שניסית לשנות דברים אצלך וזה כלל לא יצר קירבה, נדרש כאן צעד יותר יסודי, וזה ייעוץ זוגי. נקלעתם למשבר זוגי ורצוי לטפל בכך לפני שהריחוק יהפוך למשהו קבוע ותתרגלו אליו. מאד קשה להבקיע את החסמים לבד. כאשר את מרגישה שהוא לא רוצה את קירבתך, זה מאד לא נעים לקחת את הסיכון ולנסות לחבק, או להיצמד אליו, כאשר את חוששת שזה לא נעים לו או שהוא פשוט לא ישתף פעולה או יותר גרוע - יתחמק ויהדוף אותך. ולכן הפתרון הוא לגשת לייעוץ זוגי ושם לנסות להבין מה קרה\, מה עובר עליו ומה ניתן לעשות. אוסיף שבמצב הנוכחי שניכם מבוהלים ולחוצים ופועלים ממקום מאד רגשי. לכן כאר מגיעים לאיש מקצוע נייטרלי שאינו מערוב רגשית מולכם, ויש לו נסיון במקרים דומים, הוא יכול עלזור לכם לנווט דרך המשבר ואולי להצליח אפילו להתחזק ממנו מבחינה זוגית. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580משבר בזוגיות נועם
15 מרץ 2020, 06:52
Reנועם: מנוסה
18 מרץ 2020, 19:53
Re: נועם
20 מרץ 2020, 19:19
מסכימה איתך שזהו משבר בזוגיות - וצריך לטפל בו. דורית כהן
24 מרץ 2020, 06:56

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים