לאן הולכת זוגיות בלי סקס?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לאן הולכת זוגיות בלי סקס?

הודעהעל ידי אפלטון » 12 מאי 2020, 20:54

אני ואישתי יחד כבר כ15 שנים באמצע שנות השלושים לחיינו. נשואים קרוב לעשור. בעוד שלי היה נסיון מיני לפני אישתי, אני הראשון (ואין לי סיבה לחשוד שלא היחיד) שלה. יש לנו שני ילדים קטנים (5 ו1) מקסימים קריירות יפות ולכאורה אני אמור להיות המאושר באדם.
במציאות אני מאבד את דעתי. אין סקס בנישואין שלי. כשאני אומר אין סקס, כמובן שזה לא מדויק.
התדירות היא נמוכה עד כדי כך שאני לא יודע מה לעשות.
זה הגיע למצב כל כך רע, שכשאני אומר סקס, אני כבר מחשיב למעשה כל אקט שהיא הייתה נוכחת במהלכו, גם אם באופן 95 אחוז פאסיבי.
אני גבר בעל יצר מיני נורמאלי לחלוטין, לדעתי, ובעוד שיש לי משקל עודף, אני בעל bmi סביר סך הכל, ולא סובל מכל בעיות תפקוד או דימוי עצמי מיוחדות. אישתי לעומת זאת סובלת מעודף משקל חמור יותר, מהערכה עצמית נמוכה נורא ורמת החשק שלה אפסית. תמיד זה משהו, בצבא זה היה לחץ של השירות, בחימודים לחץ של לימודים אירי זה לחץ של עבודה, לחץ של הכנות לחתונה, לחץ של הריון, לחץ ועיפות מטיפול בילדים. בקיצור, 15 שנה במהלכן היא עלתה כמובן הרבה במשקל, עם אני נותן הערכה של בממוצע אקט מיני פעם בחודש. זה כמובן לוקח בחשבון חודשים בהם היו שבועות שניסינו להיכנס להריון והיו 4 אירועים בשבוע ורבעונים שלמים של מדבר צחיח.
אני משתדל להיות תומך, אבל בכל הכנות אני נמשך לאישתי גם במשקלה הנוכחי ומזדהה איתה בקשיים של ירידה במשקל.
למה התחתנתי איתה אם זה היה ככה גם לפני החתונה?
קודם כל כי זה היה קצת יותר טוב והלך והחמיר, ומעבר לזה תמיד הייתה לי תקווה עמוק בפנים, שמתישהו, היא תפתח, תפתח איזושהי מידה של חרמנות/שובבות וסוף סוף יהיה לנו הרבה יותר טוב ביחד. בנוסף, אני כן מוצא אותה סקסית מאד וגם אחרי 15 שנים מפנטז עליה המון.
לפני שאתם שופטים על זה, אני לא מצפה לאקט ברמת פורנו משובח כל יום, לא ברמה ולא בתדירות. אם אני כנה, אישתי לא אוהבת מין אוראלי, לא להעניק ולא לקבל (אז כשזה כן קורה, זה קצרצר, לא מספק ומרגיש מאולץ), על אנאלי היא בכלל לא מוכנה לשמוע (ובעוד שאני מתבאס גם מזה, אני מכבד את זה) וגם במין רגיל, מדובר ב2-3 תנוחות בנאליות בלבד, האקט בחסות החשיכה בלבד כמובן וגם כאשר הוא כבר קורה, שנינו יודעים שהיא הייתה מוותרת עליו הוא נמשך רק כמה רגעים ומאכזב באופן כללי. גם גירוי ידני הוא לא משהו שהיא מוכנה "לתת" ליותר מכמה שניות. אני, כשזה כבר סוף סוף קורה מרגיש כאילו שקיבלתי פרס תנחומים עלוב ומאכזב ויודע שבדרך כלל זה הכל עד לחודש הבא במקרה הטוב. אם זה לא ברור, ואני מצטער על המילים המפורשות אקט מיני שלנו, יחיד בחודש עלול לחלוטין להיות שהיא ישבה חשופת חזה נתנה גירוי ידני של כמה שניות, גירוי אוראלי של עוד כמה שניות ובשאר הזמנה חיכתה שאני אסיים את "ענייני" על החזה שלה על מנת שהיא תוכל כבר ללכת משם. ואם אתם חושבים שזה אנוכי מצידי, אתם צודקים, אבל לזה הגענו אחרי סוג של פשרה עם אישה שאין לה כל עניין בשום אקט.

ככל שעבר הזמן, התסכול שלי רק עלה והתחזק. נסיונות לתקשר את המצוקה שאני חש לאישתי נדחים על ידה בטענה שהיא תמיד בגלל סיבה תקופתית כזו או אחרת מותשת מדי. היא מבחינתה לא רואה בעיה ומציבה את חיי המין שלנו בתחתית סדר העדיפויות שלה. פיתחנו טינה מסוימת זה כלפי זו במשך השנים שיש לכל זוג עקב המחלוקות והקשיים שפוגשים בחיי נישואין אצלי כמובן שהתחושה שאישתי מתעלמת לחלוטין מצרכי הפיזיים היא חלק ענק ממנה ואני שומע לא פעם מהסביבה, שהמתח השלילי ביננו מורגש מסביב.

מה אני רוצה? שאישתי תבין את חשיבותם של חיי המין שלנו כזוג ותיתן להם עדיפות מסוימת. בשלב מסוים כבר ויתרתי על ההדדיות ואמרתי לה שמבחינתי גם fake it until you make it זה בסדר ובעוד שהיא עשתה נסיון קצרצר של כמה ימים גם מזה היא ירדה במהירות. שנגיע לתדירות סבירה וסדירה כלשהי, אני לא אוהב את הרעיון של פעם בשבוע אבל אפילו זה יהיה זהב לעומת המצב הקיים.

למי שתוהה על איזה מן בעל אני. אני מפרנס (ראשי ועיקרי) טוב, אב אוהב, שותף מלא במטלות הבית ונאמן לאישתי תמיד. אני לא דוגמן, אך נראה טוב ומקבל מנת עניין סבירה לחלוטין מנשים. לא אשקר, פרנסת המשפחה היא נטל מלחיץ ולי ולאישתי יש המון אי הסכמות בעיקר סביב נושא ההוצאות.

אני מאבד את התקוה שהחזקתי כל השנים ומתמלא בתסכול ועצב. האם דנתי את עצמי לחיים שמורכבים בעיקר מבצורת מינית אחת גדולה ומתמשכת? אני צולל לדכדוך ולא מסוגל להסתיר את אי שביעות רצוני. היא מצידה בשלה כרגיל.

לאן הולכת זוגיות בלי סקס? אפלטון
12 מאי 2020, 20:54
Re: כנס גיל
13 מאי 2020, 20:10
Re: כן כן גם אני
14 מאי 2020, 04:49
Re: ל- כן כן רגע רגע
14 מאי 2020, 04:55
Re: כן כן גם אני
14 מאי 2020, 11:50
Re: כנרת
16 מאי 2020, 13:54