לאן הולכת זוגיות בלי סקס?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מעטים הזוגות שמתחברים בגלל משיכה מינית עזה...שורש הרע

הודעהעל ידי דורית כהן » 19 מאי 2020, 06:09

לכל המיואשים/ות שנמצאים באותה סירה וכמהים לבת /בן זוג שיחשוק בהם ויהיה פרטנר פעיל בסקס: זה אכן מאד מתסכל ומייאש לחיות כך עם בן הזוג, וזה הופך להיות אישיו שנוכח כמו פיל בחדר השינה אבל זולג גם לסלון ולמטבח...כל התקרבות פיסית מדגישה את מה שאין. ויחד עם היעלמות הסקס יש גם חוסר נוראי במגע כלשהו, כי בן הזוג שלא רוצה סקס נמנע מלהגיע לאיזשהו מגע פיזי כדי שלא תתעורר חס וחלילה החרמנות של זה שכן רוצה...חוסר במגע הוא גם חסר בחום אנושי ומה שמתפתח זה ריחוק וגם עוינות, שמתפשטים לכל התחומים. מרירות עוטפת את התקשורת הזוגית. כמו שכתבת כל כך בבהירות, אפלטון, שהחברים מרגישים עליכם את המתח השלילי.

אני מציעה לקרוא כמה מאמרים שכתבתי באתר שלי לגבי פערים בסקס, שמסבירים יותר לעומק את התופעה הזאת. 

אגיד את ה"אני מאמין" שלי: יש זוגות שמלכתחילה מתחברים זה לזה בגלל משיכה מינית מאד חזקה, והמשיכה הזו נשארת ושורדת גם ריבים קשים וגם פערים בתחומים אחרים. רוב הזוגות מתחברים בגלל ממשקים אחרים: הופעה חיצונית (לא בהכרח קשורה למשיכה מינית!) חיבור אינטלקטואלי, חיבור רגשי, תחומי עניין, מטרות משותפות ועוד ועוד. לדעתי ברגע שהחיבור הוא על רקע אחר ולא מיני, יש סיכוי להתפתחות הבעיות שכולכם מתארים. 

מה מגביר את הבעייתיות הזאת?

1. חוסר הצלחה - אכזבה -  ביצירת איכות טובה של סקס בגלל סגנון שונה, ציפיות שונות, חוסר תקשורת ועוד
2. תחושה אצל "המסרב" שסקס הוא מטלה, מחוייבות, עקב ריבוי תלונות וביקורת ו"עצבים" מצד בן הזוג "המסורב" הקבוע.
3. עם הזמן יותר ויותר אסוציאציות שליליות כמו אשמה, לפעמים כאב בחדירה עקב חוסר רטיבות שמתלווה לחוסר תשוקה
4. דימוי גוף שלילי וחוסר חופשיות עם הגוף אצל המסרב.
5. התחשבנות ואי התחשבות בצרכים של המסרב לאורך זמן גורמים לו לסרב יותר ויותר

לכן, הגישה שלי היא שצריך לזהות את כל הגורמים השליליים שהצטברו, להכיר בהם ולטפל בכולם. זוגות שאין אצלם את המשיכה החייתית הראשונית הזאת (שהזכרתי בתחילת תשובתי) חייבים  דווקא משום כך לבנות מיניות לעילא ועילא, נטולת גורמים שליליים! אפופת חופשיות ומשחקיות, רגישות והקשבה זה לזו. רק כך יש סיכוי שתחום המין לא יתקלקל ממש מהר ויסתאב כפי שתארתם בכל תשובותיכם.
זוג צעיר שמזהה את עצמו במקום הבעייתי הזה - צריך ממש לקחת עצמו בידיים ולהתחיל לטפל בבעיות, אחרת הוא ידרדר לפערים שאתם כותבים עליהם. זוגות ותיקים יותר - נדרש טיפול עומק כדי לחסל את כל ה"רג'קטים" שדיברתי עליהם ולתת סיכוי להחייאת הסקס במידה מסויימת. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

לאן הולכת זוגיות בלי סקס? אפלטון
12 מאי 2020, 20:54
Re: כנס גיל
13 מאי 2020, 20:10
Re: כן כן גם אני
14 מאי 2020, 04:49
Re: ל- כן כן רגע רגע
14 מאי 2020, 04:55
Re: כן כן גם אני