לא מצליחים לישון ביחד, מתיש

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

שינוי הרגלים לטובת הזוגיות

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 יולי 2019, 11:40

ענבר היקרה, לדעתי הבעייה היא כן משמעותית. נשאלת השאלה - אם לא תצליחו לאמץ לעצמכם הרגלים חדשים - האם לכל אחד מכם יש חלום - לישון בלילה ביחד. ברוב המקרים יש כזה חלום רומנטי לאנשים, לבלות את הלילה ביחד ולהתעורר ולהביט בפניו של האהוב...
ואם יש את הכמיהה הזאת ולא תשנו את ההרגלים שלהם - נגזר עליכם להיות בלי הרומנטיקה הזאת. האם זה יחסר מאד? 
אין ספק שיש זוגות שאכן לא נוח להם לישון באותה מיטה או באותו חדר - מסיבות פיסיולוגיות, כמו חום/קור/נחירות/ יתר תנועתיות ועוד...לדעתי השינה באותה מיטה מתחילה ממקום רומנטי ונמשכת במקרים רבים מסיבות כלכליות. לזוגות צעירים אין תקציב לעוד חדר שינה...
לגבי שינוי בהרגלים: לדעתי ההכרח שלך במאוורר או מזגן זהו גם הרגל. מציעה לך לנסות לישון כמה לילות עם מאוורר שאינו מכוון עלייך אלא על הקיר (מנסיון אישי). כלומר המאוורר יוצר תנועת אוויר אבל לא ישירות על הגוף. תראי אם את מצליחה. בכלל זה בריא - לקראת מגורים משותפים - להתרגל למחשבה שהרבה הרגלים אישיים הולכים להשתנות, וככל שתופיע יותר גמישות ונכונות - יש סיכוי שהזוגיות תצליח יותר.
ידוע ממחקרים שאם את מסגלת לעצמך שינוי הרגל למשך 30-60 יום - השינוי מצליח להתקבע והופך להרגל. האם שווה לך להשקיע בקשר שלכם 60 יום של אי נוחות?
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580לא מצליחים לישון ביחד, מתיש ענבר
05 יולי 2019, 06:18
Re: טלי
05 יולי 2019, 09:23
שינוי הרגלים לטובת הזוגיות דורית כהן
14 יולי 2019, 11:40

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]