פרידה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אם מדובר רק על בעיות תקשורת - ייעוץ מהיר יכול לעזור

הודעהעל ידי דורית כהן » 13 נובמבר 2019, 12:55

רום היקר, סליחה על העיכוב בתשובה שלי. אצל זוגות יותר מבוגרים, או זוגות עם ילדים - זה יותר טבעי להגיע לייעוץ זוגי במצב שאתה מתאר, ואז ללמוד איך לשוחח זה עם זו, איך לבקש בקשות, איך להימנע מריבים או להקטין את מספרם ואת עוצמתם, בקיצור - הרבה כלים שימושיים לבניית זוגיות בריאה. בגיל שלכם זה הרבה פחות מקובל להגיע לייעוץ זוגי. הרבה זוגות בגילאים שלכם נפרדים בגלל שחסרים להם הכלים הנכונים ועליהם בעצם לרכוש אותם באמצעות "החיים עצמם". כל פעם שמתקדמים לזוגיות חדשה אתה אוסף תובנות וכלים ועקרונות שעוזרים לך להתנהל בתוך הזוגיות החדשה. 
אז אם זה כל כך מכאיב לך ואתה מרגיש שאתה מפסיד אותה ואינך רוצה לוותר עליה בתוך החיים שלך - אולי שווה לפנות לייעוץ זוגי ולהיעזר באיש המקצוע. כאן אתה יכול גם לקבל כלים טובים וגם לשמוע חוות דעת של מישהו נייטראלי שיגיד לכם האם שווה לכם להמשיך להיות זוג, עד כמה אתם מתאימים. 
אני גם מסכימה עם ההצעה שנתנה לך "טעות" לערוך רשימה בכתב ולראות מול העיניים מה חסר, מה מפריע בקשר. אם זו רק בעיית תקשורת - יחסית הרבה יותר קל לעזור לכם על ידי למידת כלי תקשורת יותר טובים, שיכולים להועיל לכם כמובן בזוגיות הנוכחית אבל גם בכלל בחיים.  מנסיוני ראיתי שכאשר מדובר בזוג צעיר כמוכם - לפעמים מספיקה פגישה אחת יסודית שבה יש גם זמן ל"הוצאת קיטור" וגם זמן ללמידה של כלים חדשים. לא ממש צריך להיכנס לתהליך ממושך של טיפול זוגי.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580פרידה רום
05 נובמבר 2019, 08:47
Re: רום
06 נובמבר 2019, 13:10
Re: טעות
07 נובמבר 2019, 06:33
אם מדובר רק על בעיות תקשורת - ייעוץ מהיר יכול לעזור דורית כהן
13 נובמבר 2019, 12:55

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]