איך לתקשר נכון על מנת לשקם מערכת יחסים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

איך לתקשר נכון על מנת לשקם מערכת יחסים

הודעהעל ידי מעיין » 20 יולי 2020, 16:05

היי דורית,
אני נמצאת בסיטואציה די מורכבת. עברתי פרידה לפני כ-5 חודשים, מבן זוגי ב-3 שנים האחרונות (צעירים, 26).
הפרידה הייתה כואבת מאוד, בעיקר בגלל שהיינו חברים מאוד טובים אחד של השנייה. ואהבנו אחד את השנייה (ועדיין) וכמובן
שגם ראינו עתיד ביחד.
הפרידה הגיעה ממנו, כיוון והוא סבל מטעויות שעשיתי, חוסר הבנה שלי אותו ובעיקר הרגשה מהצד שלו של חוסר הערכה, חוסר כבוד, ביקורתיות, ואיבוד אמון בי.הוא גם עבר בעצמו תקופה לא פשוטה בחיים שלו, גם מבחינת הקריירה וגם מבחינה נפשית והרגיש שהוא אחראי על כולם, כולל עליי והוא לא יכול עם העומס, הלחץ והקושי שהוא סבל ממנו. נטל שהגיע מצד המשפחה, מצד החברים וגם תחושה של אי מימוש עצמי וסיפוק אישי. הוא לא נפרד ממני כדי להתחיל מערכת יחסים חדשה, או כי הוא לא אוהב אותי. הוא נפרד ממני כי הוא הרגיש שהוא קורס, ואני חלק מהסיבה לכך. והוא רוצה להשקיע בקריירה שלו ובנפש שלו. לא דיברנו לתקופה של 3 חודשים ,ואז לפני כחודש נפגשנו כי היה לי יום הולדת. הוא קנה לי מתנה יקרה מאוד, שילם על מסעדה ובכללי השקיע מאוד יחסית ל-2 אנשים שנפרדו לפני כמה חודשים. אבל בזה זה נגמר. הוא אמר שהוא חשש שזה יפתח בי ציפיות, והוא לא רצה בכך. רק רצה לשמח אותי, כי הוא מעריך ואוהב אותי מאוד. הוא אמר שהוא לא רואה את עצמו עם מישהי אחרת מלבדי, אבל הוא גם לא רואה את עצמו בכללי במערכת יחסים בכלל כרגע. למרות שהתחבקנו וגם החזקנו ידיים, ממש כאילו זה דייט ראשון. הדברים שלי עדיין אצלו, ושלו עדיין אצלי. סוג של פרידה מאוד לא ברורה כזו. באיזשהו מקום אני מרגישה שהחזקתי אותנו במצב הזה, כי מאוד התעקשתי לא להיפרד והיו לנו הרבה הפסקות וחזרות בכמה חודשים שלפני הפרידה. אבל כשהוא פנה אליי מיומזתו לכבוד יום ההולדת שלי, זה כבר התריע לי שהוא גם מבולבל ולא בטוח לגביי זה.
אחרי יום ההולדת הזה, חזרנו שוב לא לדבר. למרות שאני יודעת שאם אפנה אליו הוא יענה ותהיה שיחה טובה.
אני רוצה להראות לו את השינוי שעברתי בתקופה הזו. להראות לו שהבנתי את הטעויות שלי, מבלי להלחיץ אותו לחזור לקשר. לתת לדברים לזרום נעים ונחמד ואולי לנסות לבנות שוב משהו. כי בוודאות הרגשות קיימים, ובוודאות ניכר ששנינו הבנו דבר או שניים על מה שהיה. סך הכל הזוגיות שלנו הייתה טובה בעיניי, הייתה מבוססת על עקרונות משותפים, תחומי עניין משותפים והבנו אחד את השנייה. עד שכבר הפסקנו להבין. הוא הפסיק להאמין בי בעקבות דברים שעשיתי, ואני יודעת שאמון זה משהו שצריך להרוויח ולא לדרוש.
הבעיה שכשניסיתי לגשת ולתקשר, כל שיחה התקבלה בברכה, פרט לשיחה על הנושא הזה. כל פעם שניסיתי להעלות משהו שקשור לזוגיות שלנו נתקלתי ב- "אני לא רוצה שזה יהפוך להיות נושא שמדברים עליו, כרגע אני רוצה רוגע ובלי כבדות". ובכללי הוא עונה ומשתף אבל אני מרגישה כאילו הוא מפחד להמשיך את השיחה שמא היא תגיע למקום הזה, ולכן הוא גם זה שיסיים את השיחה ראשון.
אני לא רוצה להכריח לעשות דבר, זה גם לא נכון לעשות את זה בשום מצב. איך אפשר בכל זאת לנסות להחזיר אותו? או לפחות את החברות איתו ומשם לבנות משהו?

איך לתקשר נכון על מנת לשקם מערכת יחסים מעיין
20 יולי 2020, 16:05
זקוק להערכה ופירגון. זה מעורר שאלות... דורית כהן
23 יולי 2020, 11:33

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]