מיואשת

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מיואשת

הודעהעל ידי מיואשת » 30 יולי 2020, 11:15

שלום רב,
נמצאת בסיטואציה קשה ומייחלת לעצה.
אני בת 29. לפני קצת יותר מחצי שנה נפרדתי מבן זוג שהיה לי בחמש שנים האחרונות מסיבות שלא אפרט כאן. אציין רק שבגלל פערים גדולים מאוד בכל תחומי החיים לא היה עתיד לקשר והקשר הלך והתדרדר עד שלא יכולתי להמשיך ונפרדנו. הפרידה הייתה קשה מאוד ומלווה בדיכאון קשה. יש לציין שבכל תקופת הקשר פיתחתי תלות נפשית מסוימת והתקשיתי לקום וללכת למרות שהקשר גרם לי לאומללות קשה מאוד. בסופו של דבר כשקיבלתי את ההחלטה עזבתי מקום עבודה של שנים והעיר שגרתי בה כדי להתרחק פיזית כי כל זמן שגרתי שם וניסיתי להפרד לא הצלחתי (בן זוגי לשעבר כל הזמן ניסה לחזור אלי). כאשר סופסוף הפרידה יצאה אל הפועל הרגשתי דיכאון קשה מאוד ותחושות של ייאוש. ניסיתי לחזור אליו אבל הוא דחה אותי ולא היה מעוניין. לאחר כמה חודשים של נתק הוא הופיע שוב וחזרנו להיות בקשר. בהתחלה הייתי בטוחה שהוא רוצה שנהיה בזוגיות ואולי אפילו להתקדם יותר מזה אבל ככל שעבר הזמן הבנתי שהוא מעוניין במפגשים אקראיים (וגם אלו התקיימו פעם בשבועיים) והוא אמר לי לא פעם 'ברגעים של כנות' שהוא לא יכול להיות איתי ובשאר הזמן אמר לי שהוא אוהב אותי ורוצה שנהיה ביחד. באיזשהו שלב התחלתי להרגיש תמימה וטיפשה והבנתי שהוא לא באמת רוצה אותי. ניתקתי קשר חסמתי אותו מכל אמצעי התקשורת והחלטתי להתחיל חיים חדשים. אציין כי הניתוק השני לא היה לי קשה כמו הראשון כי אני כבר לא הרגשתי שום רגש חיובי כלפי הבנאדם ואפילו לא געגוע מינימלי. ואז התחלתי לצאת לדייטים אבל עם תחושה קשה של חוסר ביטחון עצמי שנובע גם מהגיל שלי וגם מזה שנעזבתי על ידי גבר ובכלל בעייה של חוסר ביטחון עצמי שהתחילה מהילדות אבל מתעצמת עכשיו (למרות שאני בחורה משכילה ויפה מאוד). אני מרגישה כל הזמן שאני בקשיים נפשיים וסערת רגשות גדולה. מצד אחד יש בי כמיהה למצוא אהבה ולבנות משפחה אבל מצד שני אני לא מצליחה להרגיש חיבור לאף אחד. לא מצליחה לבנות אמון ולהפתח. מרגישה שאני מכריחה את עצמי לצאת לדייטים. גם מרגישה שאף בחור באמת שווה לא ירצה אותי כשיש בחורות צעירות ממני ועם שמחת חיים ולא מלנכוליות כמוני. אני גם רואה את הבעייתיות באתרי ההכרויות שם ההיצע גדול לא מרגישה שגברים באמת מביעים עניין ומחפשים זוגיות אלא יותר נהנים מהחיפוש ואין בחורים רציניים. וכמובן הלחץ מהסביבה סביב זה שאני לא נשואה ולא בזוגיות והאשמה עצמית על כל הזמן האבוד עם בן הזוג הקודם מחמירים עוד יותר את המערבולת שאני נמצאת בה. מקווה לשמוע עצה או תובנות כלשהן.

מיואשת מיואשת
30 יולי 2020, 11:15
טיפול פסיכולוגי אישי לפני זוגיות חדשה דורית כהן
02 אוגוסט 2020, 03:56
Re: יערה
02 אוגוסט 2020, 10:49

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]