הפסקה

{ POST_A }


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים
תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: הפסקה

חשוב לשחרר אותו ולא לרדוף אחריו

הודעה על ידי דורית כהן » 14 אפריל 2019, 05:08

טלוש יקרה, לפי החשבון שלי אתם חברים מגיל עשרים, כבר חמש שנים. זהו גיל שבו חלים המון שינויים באישיות, והזוגיות צריכה להשתנות ולהתגמש בהתאם. כתבת שהוא החל לייחס חשיבות רבה לכסף. שימי לב שאם את לא מקבלת את השינוי הזה אצלו ומראה התנגדות או הסתייגות, ע"י טענות, תלונות וביקורת - זה יוצר ביניכם חיכוך ונותן לו את ההרגשה שאת לא מבינה אותו ואפילו אולי מכשילה אותו במשהו שנעשה מאד חשוב בעיניו...
ואם יש עוד תחומים כאלו שהשתנו, זה מתחיל לזרוע ספקות (בשלב הראשון אצלו, אבל בהמשך אולי גם אצלך?) לגבי מידת ההתאמה שלכם. אני חושבת שזה לגמרי לא פשוט להכריז את מה שהוא הכריז, לדבר על הפסקה ביחסים. מן הסתם הוא חושב על כך הרבה זמן. 
ואכן זוהי בחינה מאד משמעותית לעומק האהבה. אם בנפרד ממך הוא ירגיש הקלה, חופש והזדמנות לחוויות חדשות, זה יהיה עבורו סימן שפרידה היא הדבר הנכון ושהיחסים שלכם הגיעו למיצוי. אבל אם בנפרד ממך הוא ירגיש חוסר גדול, געגוע חזק וכמיהה לחדש את הקשר, זה אכן יגרום לו לחזור לקשר ממקום של כוחות מחודשים ומוטיבציה גבוהה שהקשר יצליח. 
כמובן שאפשר להבין שההחלטה שלו לעשות הפסקה באה עליך כהפתעה וגרמה לך לפגיעה קשה משום שלא ציפית לכך. זה משהו שתמיד פוגע, ולכן אני מניחה שלקח לו הרבה זמן לחשוב על כך עד שהעיז להעלות זאת. אבל דווקא לכן עליך לשחרר, לבדוק את עצמך כמו שאת עושה בנושא הפרצופים שאת עושה לו, ובהזדמנות להכיר בכך שזה משהו לא טוב שאת נוהגת לעשות ולהבטיח לשנות זאת.
אל תרדפי אחריו. תני לו את הזמן שלו. רק תקבעו פרק זמן סביר - נניח בין חודש ל 3 חודשים, שבו אתם בהפסקה, וכדאי לנסות שזו אכן תהיה הפסקה. חופש אמיתי לשניכם לחוות איך זה להיות יחידים, פנויים. 

Re: תגובה

הודעה על ידי טלוש » 05 אפריל 2019, 18:59

תודה רבהה על העצותת!
אני מתלבטת אם לדבר איתו מחר על הכל.. זה באמת נכון שיש לנו בעיה בתקשורת ביננו ..הוא פשוט ממש מתנשא כזה ואומר דברים נורא קיצוניים גזעניים כאלה.. שמאוד מעצבנים אותי..וזה החמיר בשנה האחרונה מאז שהוא לחוץ מהעבודה והלימודים שאני חושבת שהשפיע ..תמיד היה לו את הקטע הזה אבל זה פשוט החמיר וכתוצאה מזה אני קרה אליו..כי כשדיברתי איתו על זה הוא פשוט לא מבין.. אז הפרצופים שאני עושה לו זה כדי שיבין שאני כועסת עליו.. אבל כנראה שהוא לא מבין.. אני רוצה להגיד לו את זה.. זה מעצבן אותי שהוא הפתיע אותי פתאום והוא זה שהחליט על הפסקה ואני מרוב השוק באותו רגע בקושי הצלחתי להגיב ולהגיד את מה שיש לי... ממש חשוב לי להגיד את מה שאני חושבת..אין ספק שעכשיו שהתנתקנו אז זה התבהר לי והתבהר לי שאני לוקחת אותו כמובן מאליו קצת ..וגם העצבים שיש לי עליו..אני ממש מתלבטת אם לדבר איתו על זה מחר שזה בעצם יהיו יומיים של נתק.. מה אתם חושבים?

Re:

הודעה על ידי שי שי » 05 אפריל 2019, 03:38

שלום לך.
לדעתי נסי למרות הכל...ליזום שיחה פתוחה מלב אל לב איתו. לא בצורה מקרית ...וספונטנית...אלא תקבעו לכם זמן מיועד לזה! במקום מעט שונה מהאיזורים היום יומיים שלכם(לדוגמה יער בן שמן)
שבו רגוע פנים מול פנים ...ולבנו בינכם בפתיחות וברגישות מה קורה בינכם. ...
אין ספק.
במהלך קשר עמוק ככ של אהבה חזקה.
אהבה המדורגת...ברף גבוה ! של נתינה.תשוקה.חיבור נפשי חזק וכו'
אך טבעי הוא שעלול להיות ירידה מסויימת לפתע לאחר שאחד הצדדים פשוט התעייף מהמאמץ.
זה לא שהוא הפסיק לאהוב!
הוא פשוט התעייף.
גם את מרתון...שרץ לארבעים קילומטר...מן הסתם יש לו משברים באמצע...שהרגש הרגעי!! שלו מנסה לשדר לו לפרוש מן המרוץ...
אך הוא נלחם בכל כוחו ...ו...מנצח...ומסיים את המרתון...
כך הוא גם באהבה.
אהבת אמת שאינה מושתתת רק!! על גוף...אלא בעיקר על נפש .רגש.איכפתיות!!!
והסקס הוא הביטוי הגופני לתחושות הללו...
תחזיק מעמד...עד לסוף המרתון....

דברו. דברו. דברו. !!

בהצלחה.

נ.ב
כמובן כמובן.!
שיחה או שיחות עם איש מקצוע תמיד מועילות.
במיוחד שלפי מה שאת מתארת יש בינכם אהבה חזקה .
קבלי את הירידה המסוימת והזמנית שלו כדבר טבעי למרות הקושי.

בהצלחה.שי שי

עצה

הודעה על ידי aha » 04 אפריל 2019, 19:26

היי טלושקודם כל נראה שיש לכם בעית תקשורת אם את מתקשרת בפרצופים במקום לדבר מהלב - וגם על דברים שהפריעו לפני יכולת לתמוך בו, והוא לא מתקשר ודוחה במקום לשתף במחשבות.דבר שני אל תילחצי, אם את סומכת עליו ואוהבת אותו תביני את בן זוג שלך ותני לו את השקט שהוא מבקש - לרדוף אחרי מישהו רק מרחיק אותו יותר. תראי שאת מספיק בוגרת לתת לו קצת מרחק. שמעתי לא פעם על גברים שמתרחקים מאהובתם כדי להבין אם זה שגרה שהתרגלו אליה או אהבה באמת - ואז חוזרים בכוחות מחודשים.תיראי כמה טיפים להפסקה באינטרנט - אחד העיקרים זה לקבוע מסגרת זמן של כחודש, ולקבוע כללים ברורים של אם מדברים וכמה.בהצלחה ואל תתייאשי

הפסקה

הודעה על ידי טלוש » 04 אפריל 2019, 09:31

היי,רציתי לשאול את דעתכם
אני וחבר שלי מכירים כבר שבע שנים וחברים בפועל חמש שנים.
אתמול הוא אמר לי שעד לפני חצי שנה הוא היה מציע לי נישואין, כיום שנינו בני 25 , ושהוא היה צריך להציע לי לפני שנתיים להתחתן וזאת הייתה טעות שלא התחתנו לפני, הוא אמר לי שהוא רוצה שנעשה הפסקה, ושכבר כמה חודשים הוא חושב על זה והוא לא יודע כמה זמן, כי הוא רוצה להתגעגע אלי באותה עוצמה כמו שהיה לפני. הוא אומר שהוא עדיין אוהב אותי ורוצה שנתחתן אבל הוא צריך את התשוקה הזאת בשביל לעשות את הצעד ולהציע.
יש לציין שאני מאוד אוהבת אותו וזה בא לי משום מקום.. הוא בנאדם מאוד רציני ומתוכנן וממש לא ציפיתי ממנו להתנהגות כזאת..במשך כל השנים שהיינו ביחד הוא תמיד היה עושה בשבילי הכל..ממש הכל.. והייתי כלכך בטוחה בו ממש לא חשבתי שהוא אחד כזה שיעשה הפסקה פתאום..בחודשים האחרונים באמת הייתי עושה לו יותר פרצופים.. שנינו סטודנטים והוא גם עובד בעבודה ממש טוענית ובנוסף מתאן ויוצא שכל פעם שאנחנו ניפגשים הוא מת מעייפות וכל הזמן לחוץ בזמן..(אנחנו לא גרים ביחד)מאז שהתחיל לעבוד בתחום שהוא עובד בו התחיל להיות לו ממש אכפת מכסף וכל דבר מחשב בכסף וזה נורא הפריע לי ..במקום רגש הכל מתוכנן והכל מבחינתו מבוטא בכסף..וכל זה בתקופה האחרונה.. אז כן הייתי קרירה אליו.. אתמול הייתה לי יומולדת וממש התעקשתי שיספר לי למה הוא נראה עצוב אפילו שהוא טען שהוא לא רצה לדבר איתי על זה ביומולדת.. כעסתי עליו כי הוא לא זכר שיש לי יומלדת ודיבר איתי על המתנה שהוא צריך להביא כאילו זה איזה משהו שהוא צריך לסמן עליו וי במקום לחשוב על איך לשמח אותי ולרגש אותי.. אני חושבת שצריך קצת סיבות לשמח בקשר כל כך ארוך..והוא לא הבין את זה.
באותו יום,יום לפני היומולדת , הלכנו להסתובב ועשיתי לו פרצופים כזה..בקושי דיברתי כי ציפיתי שיבין שאני כועסת עליו ואז ביום שאמר לי שהוא רוצה הפסקה אז הוא ציין את זה שכשהסתובבנו הוא הרגיש כאילו נגמרה האש ביננו.
הלבתי בעצבים אחרי שהוא ממש התעקש שנעשה הפסקה ואז הוא כתב לי שאני לא אחשוב שהוא הפסיק לאהוב אותי הוא רק צריך לסדר את הרגשות שלו עם עצמו.
אני לא יודעת מה לעשות זה ממש בא לי משום מקום.. אני ממש שבורה מזה ואני באמת לא יודעת איך לתקן את זה ואם בכלל אפשר לתקן... רציתי לשאול מה אתם חושבים על המצב הזה.

חזור למעלה