להתחתן?

{ POST_A }


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים
תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: להתחתן?

לא יכולה להחליט במקומך אם להתחתן או לא...

הודעה על ידי דורית כהן » 06 מאי 2019, 05:00

שילה יקרה, את מצפה ממני לענות במקומך על השאלה שלך בכותרת: "להתחתן?"
אני לא יכולה לענות על כך במקומך. זו החלטה שלך ובחירה שלך. מה שאני יכולה להגיד לך הוא רק שעלייך להתחיל מהר לטפל בבעייה האישיותית שלך ורק אז להחליט החלטות כה משמעותיות. יתכן שאחרי שתעשי את הפורום - אם החלטת  - הדברים יופיעו לך הרבה יותר ברורים, לכאן או לכאן. אם תהיה לך בהירות, זה יעזור לך להחליט. אבל גם אז אני מציעה לחכות כמה חודשים ולבחון זאת לאורך זמן, כדי להיות בטוחה יותר בשיקול הדעת שלך.

Re: אז בעצם את אומרת

הודעה על ידי שילה » 05 מאי 2019, 15:49

שהאדם הזה שעונה קצת יותר על הדרישות שלי קיים- אך יכול להיות שיעלו דברים בקשר איתו שיהיו לי לא פשוטים להתמודדות, שאולי ממקום כזה שסך הכל טוב לי קשה להבין או לראות. בגלל שהגיל מאוחר יחסית ואנשים כבר מתעצבים יותר באישיות.. ואז שוב תנכר בי התחושה הזו של משהו לא מספיק לי ויהיה לי קשה להשלים עם זה..אז ברור שעבודה על האישיות נדרשת פה.

אני מבינה שאם אני כן יכולה לעשות את הצעד הזה לחתונה מומלץ שכן, תוך כדי עבודה על האישיות שלי להבין שלא הכל מושלם ולא לצפות לזה...

אני מבינה נכון?

לדעתי זה ימשיך להציק לך אם לא תעבדי על כך ביסודיות

הודעה על ידי דורית כהן » 05 מאי 2019, 11:17

תחושת הבטן שלי מכל מה שקראתי עד כה אודותיך - שאולי בעתיד תמצאי מישהו שעונה קצת יותר על הדרישות שלך, אבל אם לא תעבדי בצורה יסודית על האישיות שלך,כפי שהצעתי לך, תמיד יגיע הרגע שמשהו יציק לך כי לא יהיה מושלם, ועם זה יגיע גם הסבל כפי שאת סובלת עכשו. 
יחד עם זאת, ככל שתהיי מבוגרת יותר, הגברים שתמצאי יהיו בעייתיים יותר, שרוטים יותר, פגועים יותר ממערכות יחסים קודמות. זוהי הכללה כמובן, אבל ראיתי זאת בעבודתי עם זוגות שהכירו בגיל מבוגר יחסית. 

Re: לדורית

הודעה על ידי שילה » 05 מאי 2019, 08:13

תודה רבה על התשובה המפורטת. אני אלך לסדנא הזאת. כמובן שתכונות אישיות הן חשובות מאוד ואופי של בן אדם זה דבר חשוב ובא לידי ביטוי מאוד בחיים איתו. פשוט הרצון הזה לגם וגם בצורה מספקת..ולכן נותרה בי שאלה...

אם ההישגים הובילו אותי להצלחות- למשל לדוקטורט ומשרה בכירה. מדוע אני צריכה לעדן את התכונה הזאת? זה לא שאני מסתכלת על אדם עם פוסט דוקטורט ואומרת וואו לו יש פוסט ואני רק דוקטורית. אני מרוצה מהמקום שלי בתור דוקטורית.

אז נותרת בי השאלה הזאת- אם אמשיך לחפש האם אמצא בחור שישביע את רצוני (לא משנה שיש טובים חכמים ויפים יותר, לי יש מספיק)? או שזה משהו שתמיד יעיב על כך וכבר להישאר עם מה שיש לי? לפי איך שאת מנתחת את זה כמובן..

תודה לך על העזרה. מאוד מעריכה את זה.

מציעה לך ללכת לסדנא: הפורום של לנדמרק

הודעה על ידי דורית כהן » 05 מאי 2019, 07:01

שילה היקרה, סליחה על העיכוב בתגובה שלי. אני חושבת שאת מאד מודעת לכך שיש לך בעייה אישיותית. אני חושבת שאיך שגידלו אותך והתרגלת לחשוב שאת הכי טובה ומצטיינת בכל תחום שאליו הגעת, גם השכלה, וגם מראה חיצוני. התרגלת לייחס המון חשיבות לניראות של הדברים השונים - תואר גבוה, סטטוס מקצועי, מראה חיצוני. ואצלך החשיבות של הדברים הללו הינה קיצונית לעומת רוב האנשים, וזה גורם לך סבל, כי תמיד יצא לך לראות מישהו שמצליח יותר או נראה קצת יותר טוב, אין לכך סוף!
אני חושבת שאת מספיק חכמה כדי לחפש גם תכונות פנימיות יותר אצל אנשים. תכונות שפחות נראות על פני השטח, כמו: יושר, אמינות, חריצות, רגישות לזולת, שלווה, התמדה ועוד ועוד...
נסי לבחון את עצמך ואנשים אחרים לאור התכונות הפנימיות האלו, לא רק החיצוניות. אני חושבת שיהיה לך קשה להיפטר באמת מן הנטייה שלך לפרפקציוניזם חיצוני, אבל אולי תוכלי קצת להגמיש אותה ולהוסיף עליה תכונות מסוג אחר. 
אני מציעה לך במקום ללכת לטיפול פסיכולוגי - לעשות את הסדנא לצמיחה אישית של לנדצרק - "הפורום". אחד הדברים שמאד טובים בסדנא הזאת הוא שאת מצליחה להיפטר מכל מיני אקסיומות ופרדיגמות שמנהלות אותך כל חייך. זאת משום שהן הוטבעו בך בשנים המשמעותיות שלך ושירתו אותך היטב כל השנים והביאו אותך להצלחות שאי אפשר להתווכח איתן. 
אבל דרך ההסתכלות הזאת כלפי העולם וכלפי אנשים, דרך ששירתה אותך והביאה אותך להישגים - כיום מהווה עבורך "חליפת לחץ" שכבר קטנה עליך וגורמת לך לסבל רב. עליך להיפטר מן החליפה הזאת ולהתחיל לאמץ לעצמך דרכי הסתכלות רעננות, בוגרות וחכמות יותר על העולם ועל אנשים, ואת זה ניתן לעשות באמצעות הסדנא. 
אני פחות ממליצה במקרה הזה על טיפול פסיכולוגי, כי כבר ניסית, ואם תנסי שוב וזה לא יצליח, זה יעכב אותך מאד. לגבי הסדנא ההיא  - יש סיכוי מאד גבוה שזה יעשה את העבודה!

Re: לא מבינה

הודעה על ידי שילה » 04 מאי 2019, 19:21

את הירידות על האגו שלי.קודם כל אני בחורה יפה, רזה ומשכילה (דוקטורט). יש לי פה בעיה אמיתית ואני לא מבינה את פשר ה"ירידות למינהן". כבר כתבתי שניסיתי ללכת לטיפול וזה לא עזר. לכן קייויתי לקרוא עצה שתאיר את עיני..
תודה.

Re: מצבך יתדרדר ללא טיפול

הודעה על ידי גידי » 04 מאי 2019, 17:37

לפי ההודעות הרבות שלך ושל האחרים שהגיבו לך...מצבך קשה.
את זקוקה נואשות לטיפול...וכל יום שזה לא קורה רק מזיק לך.
את טיפוס עם אופי לא נעים
וכך לא תשרדי את החיים.
מניח שאת גם נראית לא משהו...
אלא האגו שלך שהוא האוייב הראשי שלך הורס את חייך...
אם לא תלכי לטיפול פסיכולוגי ולהערכתי גם פסיכיאטרי...מצבך יתדרדר.
את
אדם
שלא מקבל מאף אחד.
האגו האוייב שלך

טיפול דחוף.

Re: להתחתן עם מישהו שמאוד מאוד מוצא חן בעיני

הודעה על ידי שילה » 04 מאי 2019, 08:31

זה יותר מדי לבקש? מה אני עושה במצב הזה?

מחכה לתגובות..

Re: שאומרים על מישהו שהוא יפה

הודעה על ידי שילה » 04 מאי 2019, 08:28

כל פעם כשאומרים על מישהו שהוא יפה..סתם על בחור מסוים בעבודה, או אפילו סתם מישהו ברחוב.. אני נתקפת מעין צמרמורת כזאת. הלב שלי קצת מתכווץ. שאין לי מספיק את המשהו הזה..של אולי הייתי צריכה לחכות.. ושיש אותו שם בחוץ פשוט לא אצלי. אני מניחה שזה מדגיש כמה שזה מפריע לי...
אני מנסה להסביר לעצמי שזה טיפשי, אבל זה כל הזמן קורה לי.

עזרתכם?

Re: דורית? אשמח מאוד לעצה

הודעה על ידי שילה » 02 מאי 2019, 18:02

ולעוד אנשים כמובן שרוצים להגיב ברצינות במקום "לרדת" על האגו והאופי שלי.. אני יודעת שהוא בעייתי..אני מחפשת עזרה מתוך מצוקה אמיתית ולא העלבות. אני באמת חוששת להתקדם ושזה יהיה בעוכרי וגם החשש מאי התקדמות וחרטה הוא עצום.

תודה

חזור למעלה