בן הזוג מתנהג בצורה לא מכבדת אל ההורים שלי

{ POST_A }


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים
תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: בן הזוג מתנהג בצורה לא מכבדת אל ההורים שלי

חוסר בטחון עצמי שמוציא ממנו תוקפנות

הודעה על ידי דורית כהן » 22 אוקטובר 2020, 02:25

יהלי היקרה, צר לי על המצב המתמשך הזה, שבו תכונת אישיות מסויימת של בעלך גורמת לכל כך הרבה פגיעה בך ובהורים שלך. נשאלת השאלה עד כמה הוא מכיר בכך שיש לו סגנון דיבור פוגעני ומתלהם ומקטין את הזולת? האם מישהו בכלל יכול להגיד לו מילה ולתת לו את הפידבק הזה כך שהוא יקשיב? או שהוא מנפנף ותוקף את כל מי שמעיז להעיר לו?
אני לא מופתעת מכך שהפגיעות הללו משפיעות על הרצון שלך להתקרב אליו ועל האהבה אליו. לי זה ברור שאי אפשר לאהוב מישהו שבאופן קבוע פוגע בך או באהובים שלך - ההורים שלך/ הילדים שלך ובך עצמך.
נדמה לי שהוא רגיש מאד לביקורת. מתקשה לשמוע משהו שלילי על עצמו. זה בדרך כלל "יושב" על תחושת ערך עצמי נמוכה, בטחון עצמי נמוך. ואז כל הערה אודותיו מערערת אותו והוא חייב להדוף אותה בכל הכוח שלו. 
לכן אולי הדרך לדבר איתו היא לא להעיר לו ולא לבקר אותו, אלא לשתף אותו ברגשות שלך. עם פוקוס על עצמך. אני חייבת לומר שלדעתי גם כאן הוא עלול להגיב בהדיפה ובתקיפה, אבל אולי משהו בו יתרכך אם תדברי על עצמך מבלי לכעוס עליו. אני מקווה. 
הדבר שאולי יכול לעזור יותר זה להגיע איתו לייעוץ זוגי. יתכן שהוא יהיה מוכן לשמוע פידבק מאיש מקצוע, שהוא יראה בו סמכות מקצועית, ויכיר בבעייה ויהיה מוכן לבדוק את עצמו ולהתחיל לעשות שינויים. 

בן הזוג מתנהג בצורה לא מכבדת אל ההורים שלי

הודעה על ידי יהלי » 18 אוקטובר 2020, 10:46

הי דורית,
אשמח לעצה כי אני כבר באמת לא יודעת מה לעשות...
מדי שבוע אנו מבקרים את הוריי, עם הילדים. לאחרונה לא ביקרנו כולם יחד זמן רב בשל "המצב". בדר"כ השיחות נחמדות אך כשמתחיל ויכוח על משהו בעלי תמיד מנסה לצאת המנצח ופונה, בעיקר  אל אבי, בטון של " מה אתה יודע", מוכיח אותו, נותן לו להרגיש שהוא לא מבין כלום או יודע ...המילים האלה שהוא מטיף באבי פוגעות בי מאד וגם באבי ותמיד אני מנסה להרגיע את בעלי ומבקשת שיפסיק. הוא מדבר בטון וכחני ולא מכבד. אבא שלי כבר למד לא לענות לו משלב מסוים כי הבין מול מי עומד. אבי בן 75 פלוס, לא איש צעיר ואדם משכיל וצנוע. אמי לוקחת את הוויכוחים האלו מאד קשה ואפילו בכתה איזה יום לאחר שיצאנו. הוריי דואגים גם לי ולילדים כי בטוחים שחיינו אתו לא פשוטים (זה נכון) למרות שהוא אב טוב ובן זוג בסדר בסה"כ.
בעלי טיפוס מתלהם, וכחן, אימפולסיבי. להיכנס אתו לוויכוח זה אסון כי תמיד תצא "קטן" והוא תמיד ייצא צודק. אצל הוריי הוא מרגיש חופשי להתווכח וגם אבא שלי אוהב לדבר על פוליטיקה ולכן זה בלתי נמנע במפגשים משפחתיים. קשה לי עם העלבון שהוריי סופגים, ביום שישי האחרון עלו הקולות ויצאנו משם כשהוריי כועסים ופגועים. בתי הצעירה היתה עדה לצעקות ודאגה. כשיצאנו עוד המשכנו אני ובעלי לריב ועדיין הוא חשב שהוא צודק. לא התנצל. כלום.
המצבים האלו יוצרים קשר דממה ביני לבינו, אין לי חשק לדבר אתו , להיות אתו, יורד לי ממנו כליל.
כשהוא פוגע בהוריי הוא פוגע בי. לא מכבד אותם אז לא מכבד אותי . אם הוא מרשה לעצמו להתנהג כך בבית הוריי אז מבחינתי שלא יבוא אליהם אך יש ילדים ואני לא רוצה שייפגעו מזה.
תודה

חזור למעלה