איך מתמודדים עם נכות רגשית

{ POST_A }


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים
תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: איך מתמודדים עם נכות רגשית

נכות ריגשית

הודעה על ידי סבתא » 18 פברואר 2021, 17:45

למי התכוונת שאמרת שיש כאן נכות ריגשית, לך או לו, אם הוא לא מתעניין בך בכלל, לא מתייחס אליך ועוד ועוד, אבל חשוב לך להשאר איתו, למה מה קרה, את אוהבת להיות קורבן, את אוהבת להיות מושפלת? לכי לטיפול לבד דבר ראשון ואחר כך תתקדמי, הלאה לאן שתוכלי

יש סיכוי לפתח אצלו רגישות לאחר ,אבל בסבלנות רבה.

הודעה על ידי דורית כהן » 04 מרץ 2016, 13:52

מתלבטת יקרה, נראה שאכן יש ביניכם פער גדול ביכולת לראות להבין ולהיות רגיש לצרכים של האחר. סוג של אינטליגנציה רגשית.
אנשים יוצאים כאלו בדרך כלל משום שגדלו בבית דומה, או בבית שבו הרגילו אותם לראות רק את עצמם. פעמים רבות בן יחיד או בן זקונים גדל בצורה כזאת.
אני מנסה לומר לך שזו לא אשמתו, וכי מישהו יצטרך מתישהו לחנך אותו. אבל חינוך כזה אם רוצים שיהיה אפקטיבי, לעומק, יעשה שינוי יסודי ולא מזוייף - צריך לבוא רק בצורה נעימה וחיובית. לא ע"י טענות וביקורת.
אפשר לפתח זאת באיטיות, ע"י דוגמה אישית שלך. חיזוקים חיוביים. כל פעם שהוא יראה טיפת רגישות לצורך כלשהו שלך - אימרי לו או הראי לו כמה זה נוגע ללבך - אפילו אם זה מובן מאליו אצל אחרים - אצלו זו התקדמות.
אם תתחילי לראות התקדמות - אפילו איטית - אז תדעי שיש לכך סיכוי. אם תעשי כעצתי ולא יקרה כלום - כנראה שצריך יהיה לוותר...

איך מתמודדים עם נכות רגשית

הודעה על ידי המתלבטת » 29 פברואר 2016, 22:13

ניסיתי לבקש ממנו שנלך לטיפול זוגי כדי לנסות לשמר את המעט שיש לנו ביחד או לשפר את מצב ואת טיב היחסים בשום פנים ואופן הוא לא היה מוכן לשמוע על זה אפילו. הכי פשוט זה לקום וללכת אבל הוא כל מה שיש לי בעולם אין לי לא משפחה ולא חברים רק אותו והייתי מוכנה לעשות כל דבר בעולם כדי לא לסיים את הקשר הזה אלא לטפל בו כלומר בקשר בכלים הנכונים כדי לטפח אותו ולשמר אותו ולא לתת לו להיגמר או ללכת לאיבוד אבל כשצד אחד משקיע מאתיים אחוז והצד השני אפס אחוז זה פשוט לא עובד. השאלה מה ניתן לעשות שעדיין לא עשיתי כדי להבין שאני לא נמצאת לבד בסוג של אשליה שבעצם לא קיימת. מבחינתו הוא טוען שהוא לא רוצה לאבד אותי ואת הקשר איתי אבל שם בערך מסתיימת הנתינה שלו. מעבר לזה הוא לא עושה כלום. אם אני לא מתקשרת הוא לא מתקשר אם אני לא מבקשת חיבוק הוא לא יחבק אותי חוץ מהרגעים המעטים שלפני האקט המיני שגם בהם הרצון והצורך שלו הם היחידים שמתקיימים. סיפוק הצרכים שלי מכל בחינה שהיא לא קיים או לא רלוונטי עבורו.

חזור למעלה