בוגד בי או באישתו

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

הוא בוגד רק באישתו

הודעהעל ידי דורית כהן » 03 ינואר 2019, 12:31

נורא היקרה, מה שאת מספרת הינו לא עד כדי כך יוצא דופן. לדעתי יש המון פרשיות של מערכותיחסים מקבילות לנישואין - אצל גברים וגם אצל נשים. בחלק מהן מערכת היחסים עם האישה החוקית היא לא טובה ולא מאושרת ולא מספקת והבגידה עם בת זוג אחרת "סוגרת את הפינה" החסרה אצל אותו גבר או אישה, במקום לפרק את המשפחה. בחלק מן המקרים היחסים עם האישה החוקית הם כן טובים למדי, אבל יש רצון לגיוון, לסוג אחר של אינטימיות, לרבות הריגוש של משהו חדש, משהו סודי, משהו אסור, ריגוש שמתווסף למערכת היחסים עם המאהבת, ולחלוטין לא קיים עם האישה החוקית.
הצירוף הזה של צורך בריגושים יחד עם מצפון לא חזק במיוחד (לא כולנו מצויידים במערכת ערכים גבוהים ופועלים תמיד על פיה...) - בונה את האישיות של הבוגד, ויש לא מעט כאלו בכל התרבויות.

אבל יחד עם כל זה, הכותרת שלך לא ברורה לי. כתבת "בוגד בי או באישתו". נדמה לי שבך הוא לא בוגד. הוא אמר לך מראש שהוא אוהב את אישתו, שהוא מקיים איתה יחסי מין, וכי הוא לא מתכוון לפרק את הנישואים שלו. נכנסת לכך בידיעה ברורה מה המצב. אני לא קוראת לכך בגידה בך. נכון שמבחינתך הוא שוכב עם אישה אחרת, אבל בידיעתך ובהסכמתך. לכך אני לא קוראת בגידה. הוא בוגד רק באישתו.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בוגד בי או באישתו נורא
23 דצמבר 2018, 14:16
הוא בוגד רק באישתו דורית כהן
03 ינואר 2019, 12:31

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]