חלוקה בשכר דירה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אני מסכימה שצריך לחלוק את שכר הדירה - יש לשוחח על כך

הודעהעל ידי דורית כהן » 03 ינואר 2019, 13:22

שולה היקרה, מה שאת כותבת נשמע לי מאד הגיוני. כלומר שאם אתם גרים בדירה שלך - עליו לחלוק איתך את שכר הדירה שהוא מקבל על הדירה שלו. הרי אילו הייתם גרים בנפרד - הוא היה מן הסתם גר בדירתו ולא מקבל עליה שכר דירה. וכמובן אילו הייתם גרים בדירה שלו ביחד - כפי שכתבת - את היית משכירה את דירתך והיה נכנס אליך שכר הדירה.
יתכן שהדירה שלו היא יותר גדולה משלך, ויתכן שאילו לא הייתם גרים יחד - הוא היה זוכר לעצמו דירה קטנה ומשכיר את דירתו הגדולה, ונהנה מן ההפרש. במקרה כזה יש הגיון מסויים לכך שחלק משכר הדירה יישאר אצלו.
לדעתי זהו נושא שצריך לפתוח אותו ביניכם ולשוחח עליו, כי יש בכך חוסר הוגנות מצידו.
במידה וזה ייצור יותר מדי מתח וקונפליקט - אפשר להיעזר בייעוץ זוגי נקודתי, בטכניקה של גישור, שעוזרת להתמודד עם פערים בעמדות בין בני זוג.
בכל מקרה, לא בריא להשאיר זאת כך, כי רגשותיך המוצדקים יישארו ויעיבו על מערכת היחסים הטובה, וחבל. לפעמים יש צורך להתמודד עם פערים בעמדות ובגישות, ולראות גם עד כמה הזוגיות מצליחה לפתור קונפליקטים ולהתקדם למקום טוב יותר. לטאטא מתחת לשטיח זה ממש לא בריא.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

חלוקה בשכר דירה שולה
30 דצמבר 2018, 09:06
Re: כדאי מאוד להעלות את זה לדיון בינכם. שי שי
30 דצמבר 2018, 12:38
אני מסכימה שצריך לחלוק את שכר הדירה - יש לשוחח על כך דורית כהן
03 ינואר 2019, 13:22

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים