אם לא נעזוב את בית הוריה לא רואה עתיד

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אתה צריך להיות החזק עכשו

הודעהעל ידי דורית כהן » 07 ינואר 2019, 05:01

מיואש יקר, ברוב המקרים לגור אצל ההורים זה מתכון לצרות בחיי הנישואים! הרבה מן הזוגות המגיעים אלי לטיפול זוגי מספרים לי על תקופת מגורים אצל ההורים של אחד הצדדים, ועד כמה זה הרחיק וחיבל בבניית הזוגיות החדשה. על אחת כמה וכמה כאשר נולד תינוק חדש וכל הפוקוס הוא עליו. בתקופה כזאת היולדת הטרייה לרוב מוחלשת, עייפה, כואבת, לחוצה, וזקוקה מאד לכל עזרה. מן הסתם אמא שלה מאד עוזרת לה והיא סומכת עליה עכשו יותר מאשר עליך בגלל נסיונה הרב. 
לאישתך אין עכשו כוח לריב איתך ולהתווכח איתך. תחשוב על התקופה הזאת בתור "טירונות" שאמורה לעבור אחרי כמה חודשים קשים ביותר. 
נסה לשחרר ולסמוך יותר על אמא שלה, למנוע עכשו ויכוחים. הכי חשוב שאישתך תהיה עכשו רגועה כי זה מאד משפיע על התינוק. כאשר האם לא רגועה גם התינוק מתוח ולחוץ. עליך לחכות עם מעבר הדירה, ולא להעלות זאת עכשו. נסה להיות חזק עכשו ולהחזיק מעמד כחצי שנה, ורק אז להעלות את הנושא שוב. מצא לך חבר קרוב שתוכל לשפוך את ליבך כלפיו ושיתמוך בך.
עליך להיות ממוקד בצרכים של אישתך כפי שהיא אמורה להיות עכשו ממוקדת בצרכים של התינוק שלכם. זאת יכולה להיות התרומה שלך להתפתחותו התקינה, נסה לא לחשוב עכשו על עצמך. אחרי חצי שנה - תתחיל לפעול למען הזוגיות. כל עוד אתם גרים אצל ההורים נצל את היותם בייביסטרים ונסו לצאת לכמה שעות בתור זוג. לבלות קצת, לנקות את הראש, להתנתק מן התינוק ומן ההורים. ביציאות האלו - הימנע מלהעלות את הנושא המטריד אותך ותתמקד בבילוי איתה. 
אישתך עשתה את המאמץ הגדול הזה של הריון ולידה  - עשה אתה מאמץ עכשו לוותר תקופה מסויימת על עצמך ולהקדיש את החודשים הקרובים לתינוק ולאישתך. הבא גישה חיובית. ככל שאתה מסתובב נרגן יותר, אתה מגדיל את הלחץ על אישתך. עליך להיות חזק עכשו, (אפילו שאתה צודק בגישה הבסיסית שלך שזה לא טוב לזוגיות לגור אצל ההורים)
מזל טוב!!!
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580אם לא נעזוב את בית הוריה לא רואה עתיד הולך לי מיואש
05 ינואר 2019, 05:53
Re: יעוץ זוגי יעזור מאוד שי שי
06 ינואר 2019, 08:10
אתה צריך להיות החזק עכשו דורית כהן
07 ינואר 2019, 05:01

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים