חבר שלי איבד שמחת חיים ומדכא לאחרונה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

חבר שלי איבד שמחת חיים ומדכא לאחרונה

הודעהעל ידי Anne » 11 ינואר 2019, 23:34

,היי

אני והבן זוג שלי בני 26, אנחנו ביחד כבר שנתיים וחצי, הוא אמריקאי ושנינו גרים ביחד בני יורק עד שיהיו לו מסמכים גם בארץ.

לפני שנה ושמונה גילינו שאמא שלי חלתה בסרטן, תקופה מתישה וקשה בה אני החלטתי לחזור לארץ לטפל בה וניהלנו קשר מרחוק,הוא בא לבקר אותי מספר פעמים וככה התנהלנו עד שהחלטתי אחרי שנה וחצי לחזור לניו יורק ולהתחיל לחיות את החיים.
מהרגע שחזרתי הוא החל להתנהג מוזר, לא הפסיק להתלונן על כמה שרע לו בחיים, שהוא שונא את העבודה שלו וקשה לו עם העובדים והחנות שהוא עובד בה,התנהג בצורה דיכאונית ממש, לא עזר לי בעבודות הבית,הוא היה חוזר מהעבודה אחרי שעות מטורפות גם כשלא היו מתגמלים אותו בכלל,התנהג בעייפות מתמדת, ובימי חופש שלו הוא פשוט התנהג בעצלנות ולא הרים את עצמו מהטלוויזיה! הוא לא הפסיק להתלונן על עניינים כלכליים גם כשהיה לנו מספיק כסף להכל, ממש הוריד את המורל בבית וכשניסיתי לעזור לו ולהסביר לו כמה קשה לי להכיל ולשמוע את הדברים האלה עכשיו כשאמא שלי נמצאת במצב בריאותי קשה ולי יש את החבילות שלי,הבהרתי לו את מידת ההקרבה שעשיתי בעזיבה שלי לניו יורק, בתגובה הוא אמר שהוא לא יודע מה הבעיה שלו ולמה כשהכל טוב ואין לו סיבה להתנהג כמו שהוא מתנהג הוא עדיין עושה את זה.
הוא מצא פסיכולוגית שבעבר הייתה חברה משותפת שלו ושל האקסית שלו, לדעתי היא עושה עליו סטאג׳ ומבלבלת אותו יותר. 
הוא הבטיח לי שדברים ישתנו, אבל כל פעם שהוא חזר ממנה הוא אמר משהו אחר וממש חיפש סיבות להצדיק את עצמו ולנסות להסביר מה ׳דפוק אצלו׳..
לפני חודש וחצי אמא שלי נפטרה, אני חווה את אחד המשברים והתקופות היותר קשות בחיי, הוא היה איתי לאורך כל השבעה ובגלל ענייני עבודה נאלץ לחזור לניו יורק לפניי, הוא מנסה לעזור ולתמוך אבל הוא לא מבין כמה הוא מקשה עליי לאחרונה, אין לו חברים חוץ ממני, הוא מספר לי כל דבר שקורה לו בחיים, גם את השיחות עם הפסיכולוגית, זה עושה לי רע,הוא לא מנסה להשיג חברים והוא כל הזמן טוען שהוא בסדר גם בלי אנשים, כשאמרתי לו שישמור את השיחות עם הפסיכולוגית לעצמו הוא אמר לי׳אז למי אני עוד יכול לספר חוץ ממך?את אמורה לתמוך בי׳ ניסיתי להסביר לו שבשביל זה יש חברים! הוא לא עושה שום דבר חיובי בחיים חוץ מלעבוד ולחזור לבית, ואני צריכה ללחוץ עליו שיקום ויעשה דברים,אם אני לא אציע לו לצאת או לעשות משהו הוא לא יציע בעצמו. 
אמרתי לו שאני לא מסוגלת להכיל אותו כרגע ושהוא חייב להשתפר ולעבוד על עצמו אחרת המערכת יחסים הזאת תיגמר,לפני כמה ימים הוא חזר מהפסיכולוגית ההזויה הזאת ואמר לי שהיא איבחנה אצלו דיכאון קליני ומאניה דפרסיה!!!
אמרתי לו שהוא לא נורמלי ושאני לא מעוניינת לשמוע את השטויות האלה ושזה עושה לי רע(אמא שלי הייתה מאובחנת מאניה דפרסיה) הוא לא הבין למה אני לא תומכת בו ואומרת לו כל הכבוד שהבנת מה הבעיה שלך ועכשיו תוכל לפתור אותה, כי בטח מכמה פגישות היא פסיכיאטרית מספיק להגיד לו שיש לו מאניה דפרסיה!!זה תלוש מהמציאות וחסר היגיון, הוא לא יודע מה זה מאניה דפרסיה בכלל, חייתי עם אמא כזאת והוא ממש לא בכיוון.
הבעיה שלו מאוד פשוטה, הוא חסר כיוון ושאיפות בחיים, מאוד משועמם ומסרב לתת לי לעזור לו, כל מה שאני מציעה לו לעשות הוא מתרץ בעניינים כלכליים/חוסר זמן/חוסר עניין, הוא לא מוכן להרים את עצמו, חשבתי שעצם העובדה שהוא הולך לפסיכולוגית הוא מראה נכונות, אבל מאז שהוא הולך אליה זה רק החמיר והוא לא מפסיק לחפש תירוצים למה הוא דפוק ויש לו בעיות.

אמרתי לו בלב כבד אך שלם שהגיע הזמן שניקח הפסקה ונבחן דברים מחדש עד שנקבל תשובה מעורך הדין שלנו לגבי עניין המסמכים(עניין של שבועות בודדים), הוא כמובן כעס,התנהג באגואיסטיות וניסה להשליך את זה עליי ולהגיד שאני מעורערת בגלל כל מה שקרה ומתנהגת מוזר,הוא מסרב להבין מה הבעיה גם כשהבהרתי לו מפורטות! הוא לא יכול יום אחד בלעדיי, אני כל החיים שלו והרגשתי שאני חייבת הפסקה ממנו כרגע על מנת להתמקד בהחלמה של עצמי,הוא מאוד מדכא ומוריד אותי למטה.

אני מאוד אוהבת אותו ולא רוצה לוותר עליו, אבל אני גם לא רוצה להילחם עליו חיים שלמים בידיעה שהוא לא ילחם על עצמו.

התייאשתי, מה עוד אוכל לעשות בשביל לגרום לו להבין דברים ולשפר את עצמו בצורה יעילה שתניב פירות?

חבר שלי איבד שמחת חיים ומדכא לאחרונה Anne
11 ינואר 2019, 23:34
הסתבכת איתו דורית כהן
16 ינואר 2019, 08:03

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]