אני לא יודעת מה לעשות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אני צופה כאן תסריט שלילי, לצערי

הודעהעל ידי דורית כהן » 03 פברואר 2019, 04:07

טלי היקרה, תודה על הפרטים. את בגיל שבו כבר בהחלט רוב הנשים מתחילות לחשוב על הבאת ילדים, וברור שאם תיפרדי ממנו עכשו, ייקח עוד זמן עד שתתאהבי שוב ותתמסדי ותוכלי להיכנס להריון מבן הזוג החדש, כלומר בינתיים השעון הביולוגי שלך ימשיך לתקתק, וכבר תעברי את גיל 30. 
אני חושבת שמה שקרה אצלו, כמו אצל הרבה זוגות, זה שכאשר נולדה הבת שלו השתנתה מערכת היחסים בינו לבין אישתו, והתחילו הבעיות והמשברים שהובילו לגירושים שלהם. לא סתם נוצרה אצלו טראומה ופחד מלהביא עוד ילד. כמעט כל הזוגות עוברים משבר זוגי עם הגעת התינוק הראשון, חלקם מתגברים בשנה הראשונה ולומדים לעכל את המצב החדש ולשמור על הזוגיות ולטפח אותה, וחלקם לא מצליחים.
לדעתי עכשו אתם מאוהבים, וזה נהדר, אבל בגלל הגיל שלך, המחשבה על תינוק לא תרפה ממך ואף תהיה חזקה יותר ויותר. 
ואז יקרו שלושה דברים לזוגיות שלכם - ראשית, ההתאהבות הראשונית מתמעטת כי זה קורה לכולם...שנית - את תהיי לחוצה לתינוק, שלישית - האישיו הזה יתחיל להפריד ביניכם ולהוות נושא לריבים ולריחוק. את תנסי ללחוץ עליו והוא ינסה להתחמק ולדחות, וגם זה יפריע לאהבה שלכם. 
ואם תוותרי על הבאת ילדים - זה עלול להפוך אותך מאד מרירה ולא מאושרת עם השנים.

שורה תחתונה, לא כל אהבה מתאימה להתפתח לזוגיות מלאה.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

אני לא יודעת מה לעשות טלי
22 ינואר 2019, 14:15
Re: לאט לאט שי שי
22 ינואר 2019, 14:46
תלוי בת כמה את? האם יש לו כבר ילדים? דורית כהן
27 ינואר 2019, 04:16
הוא גרוש טלי
02 פברואר 2019, 00:22
Re: גרוש טלי