דייטים וכוונות לעתיד

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לדעתי את התמסרת מהר מדי

הודעהעל ידי דורית כהן » 28 ינואר 2019, 07:40

לינץ יקרה, אני חושבת שמי שנכנס לעולם הדייטים חייב להביא בחשבון מצבים כמו מה שאת מתארת, בהם אחד מבני הזוג יותר מתלהב ויותר נקשר ואילו השני פחות, ואולי בהמשך השני ימריא ויצטרף ותהיה שם התאהבות רצינית, אבל אולי לא.
עליך לפתח סיבולת לפער הזה.משום שאם תתחילי להפעיל עליו לחצים להעלות את רמת המחוייבות  - זה יפעל כנגדך. או שזה פשוט ירתיע אותו וירחיק אותו, או שהוא יתחייב מתוך ריצוי אבל ירגיש עם זה רע. 
שנית, אם את רוצה שיתפתח אצלו משהו כלפיך, אני חושבת שאת צריכה לאפשר לו להתאמץ יותר על הקשר. מי שהכל ניתן לו בקלות, ואינו משקיע מאמץ על מנת שהקשר ייווצר - רמת המושקעות שלו והמחוייבות שלו נמוכה. הכל מוגש לו בקלות בלי שיצטרך לחזר ולרוץ אחרייך, כולל סקס מן הפעם הראשונה. אני מבינה שאת מתלהבת ממנו, אבל כאשר את מראה זאת יותר מדי - זה עלול להוריד אותו. 
לא סתם אומרים בהרבה מקומות - שחקי אותה קשה להשגה - יש הרבה מצבים בהם זה גורם לבן הזוג להשקיע יותר בלהשיג אותך ופועל כאן עיקרון הדיסוננס הקוגניטיבי: ככל שמישהו משקיע יותר במשהו - הוא משכנע את עצמו שהמשהו הזה הינו חשוב ויקר ערך. וההיפך...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

דייטים וכוונות לעתיד Lynnch
25 ינואר 2019, 11:41
לדעתי את התמסרת מהר מדי דורית כהן
28 ינואר 2019, 07:40

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]