זוג צעיר עם בעיה בחשק המיני

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

התפתחות מינית זה תהליך

הודעהעל ידי דורית כהן » 28 ינואר 2019, 08:37

טין היקרה, זה טוב שאת מתייעצת כאן בשלב כל כך מוקדם של חיי הנישואין שלך. כתבת על עצמך שאת סגורה וביישנית ולא יוזמת, וזה מעיד על כך שאת בתחילת ההתפתחות המינית שלך. אני לא מתכוונת לכך שהגוף שלך לא מפותח מינית, אלא לכך שכל אישה וכל גבר עוברים תהליך של התפתחות מינית עם השנים. זה קורה בעזרת פרטנר מנוסה שמלמד אותך לחוות חוויות טובות בסקס, או שני פרטנרים לא מנוסים שמרגישים מספיק חופשיים ללמוד מה עושה להם טוב ופשוט מתפתחים זה בעזרת זו. כמו כן זה יכול להתפתח בעזרת קריאת מאמרים, סרטוני הדרכה, ספרים. 
מאחר וכתבת שהסקס שלכם נעשה נדיר יותר, זה מעיד על כך שהאיכות אינה טובה. כאשר האיכות אינה טובה, החשק לפעם הבאה מאד יורד, והתדירות נפגעת. 
מאד יתכן שבגלל שאת סגורה ולא מרגישה חופשייה עם הגוף שלך, את מאד פסיבית בזמן קיום היחסים, ונותנת לו להוביל. יתכן שגם הוא רוצה להרגיש את הלהט שלך ואת התשוקה שלך, והוא מאוכזב כאשר זה לא קורה.
זה לא פשוט להשתנות בתחום הזה, מה גם שברוב המקרים המסרים שנערות צעירות מקבלות מן הסביבה - להיות צנועות, וזה סותר את הכיוון הזה של להיות תשוקתית ולהוטה לסקס,  יוזמת ופעילה. 
אבל לפעמים צריך לעשות את השינוי הזה על מנת לחוות חוויות הרבה ניותר מסעירות ומספקות, ובמקרה שלך - להעלות את המיניות שלכם בחזרה על מסלול חיובי ולא שלילי.
בשלב הראשון אני מציעה לך לגלוש קצת באינטרנט, או ללכת לחנות ספרים ולקנות שם שם ספר על מיניות. אפשר גם לקרוא אותו ביחד...
אם זה לא ידליק אותך ואותו, כדאי לפנות לייעוץ סקסולוגי, שווה להשקיע בכך ולראות אם אתם מצליחים לשקם את המיניות שלכם, לפני שממשיכים להתמסד ולהביא ילדים ביחד.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580זוג צעיר עם בעיה בחשק המיני טין
26 ינואר 2019, 23:26
התפתחות מינית זה תהליך דורית כהן
28 ינואר 2019, 08:37

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]