לא יוצאת לי מהראש

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אהבה זה כואב. עניין של זמן

הודעהעל ידי דורית כהן » 09 פברואר 2019, 06:39

נווה היקר, קורה הרבה שאנשים מתאהבים במישהו או מישהי מבלי שאותו מישהו יהיה בן זוג מתאים להמשך החיים. כאשר שני בני הזוג נמצאים בראש של ליהנות מן החיים ולחיות את הרגע - אין בכך בעייה. אפשר להמשיך ליהנות מן האהבה. אבל כאשר היא, כפי שכתבת, כבר בת 30 ומחפשת בן זוג להתמסד איתו ולהביא איתו  ילדים - אתה בזמן הנוכחי אינו בן הזוג שהיא צריכה.. על זה נאמר -לא כל אהבה מתאימה לזוגיות.
העובדה שהפרידה קשה לך היא טבעית ואנושית. זה מעיד על כך שאכן נקשרת והיא מילאה לך צורך עמוק ובסיסי באהבה, וכאשר "אובייקט" כזה נעלם לנו מן החיים ונלקח מאיתנו - זה מאד חסר. 
אני מציעה לך לקבל "בחיבוק" את הרגשות הלא נעימים האלו, את כאב הלב, את הגעגוע. זה הרי מעיד על היכולת שלך לאהוב, על עומק הרגשות שלך. תשמח שהיתה לך הזדמנות לאהוב מישהי לעומק. כל פעם שאתה מרגיש את החסר הזה - תן לרגש הזה להיות שם, כנס קצת לעצב הזה, אל תנסה לגרש אותו או להדחיק אותו או לברוח ממנו. זו הדרך הטובה והבריאה ביותר שאני מכירה להתמודד עם כאב לב מסוג זה. כלומר תן לתהליך הזה למצות את עצמו ולהיות מורגש, אל תפחד מקצת כאב לב. זה יבטיח שאחרי זמן מה זה יעבור מעצמו. עם הזמן... זה יכול לקחת שבועות או חודשים ספורים - אבל זה ייגמר, אל תדאג. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

לא יוצאת לי מהראש נווה
28 ינואר 2019, 18:39
חסרים פרטים דורית כהן
03 פברואר 2019, 04:10
Re: כמובן
06 פברואר 2019, 12:50
אהבה זה כואב. עניין של זמן דורית כהן
09 פברואר 2019, 06:39

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"