הגבלה לאחר לידה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

תתייחס לתקופה הקרובה כמו טירונות

הודעהעל ידי דורית כהן » 03 פברואר 2019, 04:24

יובל היקר, מזל טוב! אין ספק שכאשר נולד תינוק חלים שינויים בהרגלים הישנים, ושני בני הזוג נכנסים לתקופת "טירונות". הלילות קשים, יש המון משימות, יש עייפות מצטברת, לחצים, עצבים, מרירות והתחשבנויות. גם כאשר היית בצבא, מן הסתם לא בילית עם המשפחה שלך כפי שהיית רגיל וזקוק...
אני ממש מציעה לראות בתקופה הזאת טירונות! התגייסות לטובת התינוק והצרכים שלו, ויתור רציני על הצרכים של עצמנו, והליכה אחד לקראת השני. אישתך "לקחה על עצמה" את ההריון על כל הקשיים שלו ואת הלידה, ואת "חופשת" הלידה והמחיר שעליה לשלם בעצירת הקריירה שלה. ואילו אתה נדרש לעזור בבית עם התינוק, אבל גם לשלם איזה מחיר מול משפחתך ולצמצם קצת את שעות המפגש איתם. לדעתי זו לא דרישה גדולה, ובהחלט סבירה.
חשוב שתראה את הצרכים של אישתך מול עיניך בשלב הזה. בוא לקראתה. 
מה שחבל לי שזה מגיע למצב של ריב/ דרישה/ הוראה...עדיף שזה יהיה באווירה ידידותית יותר, שאתה תבין את הצרכים שלה ותבוא לקראתה מרצונך ולא כי היא מתעקשת על כך ומכריחה אותך וזה כמובן יוצר אצלך התנגדות והתמרדות. 
צריך עכשו להיזהר לא להיכנס למסלול שלילי ביחסים שלכם. נסה באמת להיות רגיש לצרכים שלה, בייחוד בתקופה הזאת שהיא כל כך מאתגרת, ושהיא עדיין לא החלימה לגמרי מן הלידה ולא חזרה לגוף שלה, וכמובן יש את הלחץ של לטפל טוב בתינוק ולהספיק לנוח ולישון כמו שצריך...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580הגבלה לאחר לידה יובל
29 ינואר 2019, 13:51
תתייחס לתקופה הקרובה כמו טירונות דורית כהן
03 פברואר 2019, 04:24

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים