בוגד באופן סדרתי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

תכיר בטעות הגדולה ותצמצם את הנזק

הודעהעל ידי דורית כהן » 03 פברואר 2019, 04:39

מתוסכל יקר, תודה על הכנות ועל האומץ לשתף דברים שצובעים אותך באור בעייתי.
לדעתי אין כאן יותר מדי מה לייעץ. כאשר עושים טעויות גדולות - המחיר שמשלמים עליהן הוא גדול.
אני מנחשת שכאשר התחתנת היית מאוהב ומאד יתכן שאתה מן המגזר הדתי, ואז הדרך היחידה לממש את האהבה היא להתחתן, בשונה מן המגזר החילוני, שם בגילאים האלו אנשים נכנסים לזוגיות, מתנסים ביחסי מין ובחיים משותפים, ועדיין לא מתמסדים אלא חווים עוד חוויות עם בני זוג אחרים, עד שמגיעים לשלב בחיים בו הם כבר רוצים להביא ילדים ולהתמסד. זה מאפשר להם לאסוף חוויות, ובהרבה מקרים מגיע הזמן שנמאס להם להתאהב שוב ושוב, ומתחילים לרצות למצוא את האחד והיחיד ורק אז הם מתמסדים...
ואילו אתה מכיוון שהתאהבת, היית בטוח שזאת ההחלטה הנכונה, גם היית מאד צעיר ותמים ולא יכולת לדעת ולהבין את משמעות הצעד הזה. כלומר בזמנו קיבלת החלטה שמאד לא התאימה לך, אבל לא ידעת זאת. זה היה לגמרי בתום לב, אני מניחה. ברור לי שבזמנו כאשר קיבלת את ההחלטה הזאת לא חשבת שתהיה בוגדני. אין כאן את מי להאשים. 
חשוב להבין שכמעט כל ההתאהבויות נדונות לעבור לחיי שיגרה ללא ריגושים, אל נוכח המטלות הרבות, הטיפול בילד, הקשיים בסקס שכתבת עליהם. ברור שכל הדברים הללו שוחקים את האהבה הראשונית. לא בכל התקלות ניתן לטפל כמו שצריך. 

מכיוון שכתבת שכבר הייתם בייעוצים שונים, ואתה גם הלכת לטיפול אישי, אני חוששת - עם כל הצער - שאת הטעות הגדולה הזאת לא ניתן לתקן. אתה כנראה בנוי אישיותית עם הצורך בריגושים והתאהבות, ולא מסוגל לוותר על כך. 
מצד שני גילוי הבגידות עלול מאד לפגוע באישתך, ובמידה ויהיו לכם עוד ילדים - זה גם יפגע באפשרות של כל אחד מכם לבנות משפחה חדשה בבוא הזמן. 

לדעתי העצה המעשית ביותר היא שתכיר במצב, תקבל את השלב שאתה נמצא בו בחיים, מצה אותו כמה שנים, ושחרר את אישתך, אל תגרום לה עוד נזקים. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בוגד באופן סדרתי בחור מתוסכל
30 ינואר 2019, 16:03
תכיר בטעות הגדולה ותצמצם את הנזק דורית כהן
03 פברואר 2019, 04:39

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]