כשאני לא יכולה לשבת בחדר עם הפרוד

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

סיכוי מאד קטן שמשהו ישתנה, אבל חשוב לנסות דווקא עכשו

הודעהעל ידי דורית כהן » 05 פברואר 2019, 13:37

אליאנה יקרה, אני מנחשת ששניכם מאד צעירים, וכי התחתנתם עוד יותר צעירים. אין ספק שהזוגיות שלכם לא צלחה ואימללה אותך, וכי הביקורתיות והלעג והזלזול שלו הקטינו אותך ובודאי שהרחיקו אותך ממנו וצברת המון כעס ואיבה כלפיו.
את יודעת כאשר מישהו מקטין ומלגלג ומזלזל במישהו אחר,זה כמעט תמיד בא ממקום של תחושת נחיתות עצמית? אדם שמרגיש נחות נהנה לרגע מתחושת עליונות כאשר הוא מצליח להקטין מישהו אחר...אני לא מצדיקה את מה שהוא עשה בשום אופן, אבל מנסה להבין למה זה קרה. 
אני חושבת שאם בעלך יבנה את עצמו ויתחזק בעיני עצמו, וירגיש "שווה" - יש סיכוי שהוא יוכל להפסיק לרדת על אחרים. 
הבעייה היא שהאהבה שלך כבר נגמרה אליו כי הוא פגע בך יותר מדי במהלך השנים שאתם יחד. קשה מאד להחזיר את האהבה, אלא אם הוא יעבור שינוי מאד דראסטי.
אני חושבת שהוא נהג לשקר לך כי מטלות הבית והילדים היו גדולות עליו, והוא ניסה להתחמק מהן ולהשאיר אותן לך, אבל הרגיש לא נעים והמציא כל מיני תירוצים ושקרים שיאפשרו לו ליהנות מן החיים. יתכן גם שאת היית ביקורתית כלפיו על כך וזה גרם לו להתרחק עוד יותר מן הבית ולהמציא תירוצים.
רק אם הוא יכיר בדברים האלו, ויראה שהוא מוכן להשתנות, ניתן לתת לכך סיכוי. כרגע את כלל לא מעריכה אותו, וזה תנאי הכרחי לשיקום הזוגיות. 
לפעמים כאשר בן אדם עובר טלטלה כמו פרידה ונופל לו האסימון שהוא מפסיד את המשפחה שלו - זה גורם לו להשתנות ולהתבגר. 

אני חושבת שהסיבה שאת כל כך קפואה בנוכחותו היא שאת מאד בדילמה בין הרגש שלך לבין ההגיון. הרגש שלך אומר לך להיפרד לגמרי וההגיון אומר לך שאולי ניתן עוד לשקם משהו בקשר הזה. כאשר הוא נוכח הדילמה הזאת "חיה ובועטת", ואת לא יכולה לחמוק ממנה ולחשוב על דברים אחרים. 

שורה תחתונה  - לגבי סיכוי לשיקום הזוגיות שלכם - הוא קטן, אבל חשוב שאת תהיי שלמה ובטוחה עם הפרידה, ולכן צריך - דווקא עכשו שכבר נפל לו האסימון שאת רצינית - להגיע לאיש מקצוע טוב ולראות האם ניתן להציל. כל אחד מכם יצטרך להכיר בהתנהגויות בעייתיות שלו ולהתאמץ לשנות אותן. לפעמים עבודה מקבילה של כל אחד מכם יכולה לבנות דינמיקה חיובית בין שניכם. להפתיע...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

כשאני לא יכולה לשבת בחדר עם הפרוד אליאנה
02 פברואר 2019, 20:26
סיכוי מאד קטן שמשהו ישתנה, אבל חשוב לנסות דווקא עכשו דורית כהן
05 פברואר 2019, 13:37

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים