דחייה בין בני זוג

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re:

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 05 פברואר 2019, 21:06

הי אלעד, נשמע מבאס. אתה מכיר את הביטוי "היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם"?
אז תשובתי נחלקת לשניים:
1. תתחיל להסתכל גם על עצמך, אם אתה רוצה שינוי זאת אומרת. אני מניחה שאם אתם לא שוכבים ואם אין ביניכם קשר, ואשתך מזניחה את עצמה... ובקיצור, אין ממש בשביל מה להתאמץ... אז ייתכן, ואולי אני טועה, שגם אתה יכול להרשות לעצמך להזניח את המראה האישי שלך או את הקסם האישי שלך, ואולי זה מה שקרה גם לך עם השנים. למשל, לא להקפיד על כושר או למצוא לזה זמן, לא להשקיע בטיפוח אישי, לא להתאמץ מדי פעם להרשים, להיכנס למיטה בלי להתקלח וכדומה. אם אתה רוצה שינוי, לדעתי חייבת להתקיים שיחה פתוחה, אבל יהיה קל יותר לעשות אותה לאחר שעשית שינוי בעצמך והראית השתדלות. פועל יוצא של זה יכול גם להיות, שאשתך תשים לב (ייקח לה קצת זמן... כי ייתכן שהתרגלתם לא להסתכל אחד על השני ממש. אני מקווה שדבריי לא פוגעים), משהו יתעורר בה קצת והיא תרגיש צורך כלשהו לשפר את הופעתה גם כן. כאשר אתה לא משקיע, היא יכולה להרשות לעצמה לעשות את אותו דבר. אני מניחה שאם התחתנתם פעם כן הייתה שם משיכה.
2. לדעתי, ואינני אשת מקצוע, רק אישה שנשואה מיליון שנה: צריכה להתקיים שיחה פתוחה בנושא. אבל צריכים להתקיים בשיחה כמה חוקים, כדי שאשתך לא תיעלב עד עמקי נשמתה ותיסגר עוד יותר בעצמה. אולי תתייעץ עם דורית בנושא לעומק, אבל מה שאני חושבת: לקבוע שיחה עם אשתך, זמן שנקבע מראש ושנוח לכם ושאין ילדים על הראש והיא לא גמורה מיום עבודה ומטלות. להגיד בצורה כנה ומכבדת, שחוסר המשיכה ביניכם הוא בעיה עבורך, וייתכן שגם עבורה, שאתה מאמין שלשניכם יש צורך בחום ואהבה, במגע ובקשר מיני. ושאתה מבקש לבדוק איתה מה ניתן לעשות כדי לשנות את המצב. תציין בפניה שאתה מרגיש שאינה מתאמצת למצוא חן בעינייך, ושאתה מבין מאיפה זה נובע, ולא מאשים. ששניכם הבאתם את המצב הזה להדרדרות, אולי בגלל קשיי היומיום וגידול הילדים, אולי בגלל מריבות והתרחקות - אבל שעכשיו אתה רוצה לעשות שינוי ומוכן להתאמץ בשביל כך, האם גם את מוכנה? מה את צריכה כדי שזה יקרה? אולי יותר עזרה בבית, אולי שתהיה קשוב אליה יותר, אולי שתהיה נחמד אליה יותר, אולי שתיתן לה יותר תשומת לב... אולי היא תגיד לך שהיא לא מקבלת את היחס הראוי לה ולכן איבדה עניין בקשר פיזי (זה לפעמים הולך ביחד, אתה יודע). תקשיב לה באמת ותשמע גם את הצד שלה, אולי תלמד מזה משהו.
תציין בפניה שאולי היא שמה לב שלאחרונה אתה משתדל יותר להיות מושך בעיניה, שהשקעת בעצמך, בטיפוח, בלבוש... כיוון שזה חשוב לך.
אל תצפה לתוצאות מיידיות, אבל לשיפורים קטנים שאם תמשיכו לדבר ולפתוח דברים שהרחיקו ביניכם, ובד בבד תעשו מאמצים להשתפר בזוגיות, תתחילו להתקרב מחדש.
אני חושבת שרק לאחר מכן אפשר להגיד דברים יותר ספציפיים (שאתה מגדיר כדוחים - אינני יודעת מהם, אולי לבוש, שיער, טיפוח אישי, ריח או הזנחה של כושר גופני או כל דבר אחר, ואולי אתה בכלל מדבר על דחייה בשל התנהגות דוחה, אני לא יודעת). אבל עלייך להיות קשוב אליה בשיחה כזאת ולשמור על כבוד כי זה נושא רגיש שעלול מאוד לפגוע בה.
אני חושבת שזה חייב להיות כחלק מהתמונה הכללית של היחסים ביניכם ולא רק העניין הפיזי, לדבר על הקשר ולנסות לחזק אותו, לעשות דברים ביחד ולרענן את הקשר והזוגיות והתקשורת, ולהגיד שזאת הציפייה - ולא לדבר רק על הנושא של משיכה פיזית.
*אני כותבת כל זאת כי ציינת שאינכם מעוניינים להיפרד בשלב זה של גידול הילדים. ובכן, גם זאת החלטה, אבל לפחות בשנים שאתם כן ביחד, לא כדאי לעשות שיהיה לכם גם נעים ונחמד בדרך ושתמלאו את הצרכים שלכם לחום, אהבה וקשר?
בנושא מה קורה אם זה לא מצליח ואיך חיים עם זה או האם לשקול פרידה: פה אני כבר לא הכתובת:) בהצלחה!

דחייה בין בני זוג אלעד
05 פברואר 2019, 18:29
Re: עדי שם בדוי
05 פברואר 2019, 21:06
Re: ייעוץ זוגי שי שי
06 פברואר 2019, 16:32
הבהרות אלעד
07 פברואר 2019, 15:57
Re: אלעד
07 פברואר 2019, 16:03
Re: עדי שם בדוי
07 פברואר 2019, 20:00