דחייה בין בני זוג

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

להסתכל גם על עצמך

הודעהעל ידי דורית כהן » 09 פברואר 2019, 07:15

אלעד היקר, תודה על הכנות בדבריך. אני גם מאד מעריכה את ההיענות של 3 המגיבים הקבועים כאן בפורום - שי שי, עדי שם בדוי ובנימין, שמשקיעים כל כך הרבה מחשבה ורצון טוב ומביאים את נסיונם ואת נקודות המבט שלהם בנדיבות רבה.
עם כל זאת, אני רוצה להאיר זווית אחרת. 
שים לב אלעד, שלמעשה כל אחד מכם לא העניק לאחר את הצרכים שלו. תיארת עד כמה אישתך לא סיפקה את הצרכים שלך, החל מבישולים, כביסות ועד סקס. תשאל את עצמך מהם הצרכים שלה? מה אתה לא סיפקת לה? יתכן מאד שהצרכים שלה הם שונים. למשל איך אתה מתייחס לילדים המשותפים שלכם. או האם אתה מתפרץ וצועק?
 או מכיוון אחר - הרבה נשים מאד זקוקות לתשומת לב, לחיזור, למחמאות ולרומנטיקה. ואם אינן מקבלות זאת, הן מרגישות לא אהובות ולא מושכות וזה מכבה אותן. 

לפעמים איכות הסקס היא גרועה, אתם לא מצליחים לתקשר גם בתחום הזה ולעזור זה לזו ללמוד מה עושה לכל אחד מכם טוב. ואז חוויית הסקס נעשית לא נעימה. העובדה שהיא לא מטפחת את עצמה מדליקה לי אור אדום: כבר שמעתי על הרבה נשים שבכוונה מזניחות את עצמן כדי שבן הזוג לא יימשך אליהן, כדי שלא יהיה סקס...זה קרוה כאשר איכות הסקס אינה טובה. 
יש זוגות שבאופן טבעי מצליחים להתפתח מינית וליצור ביניהם איכות טובה ומספקת של סקס, ויש זוגות שנכשלים בכך. 
המפתח לשינוי הוא קודם כל מוטיבציה! 
לי זה נשמע שכבר מאסת בה. וגם שאינך מאמין שניתן לשנות משהו אצלה. אבל אני חושבת שזה לא סביר שהאשמה היא רק אצלה. אני מציעה לך לבחון גם את עצמך ולשאול את עצמך מה חשוב לאישתך ולא סיפקת לה. 
לדעתי, לפני שמפרקים זוגיות עם ילדים - חשוב למצות תהליך של טיפול זוגי. יתכן שכל אחד מכם יגלה דברים על עצמו ותצליחו לעשות שינויים מספיק משמעותיים. במידה ולא, לפחות תדעו שניסיתם, וגם תקבלו פידבק אישי וכלים להמשך החיים.  
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

דחייה בין בני זוג אלעד
05 פברואר 2019, 18:29
Re: עדי שם בדוי
05 פברואר 2019, 21:06
Re: ייעוץ זוגי שי שי
06 פברואר 2019, 16:32
הבהרות אלעד
07 פברואר 2019, 15:57
Re: אלעד