אני

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מעיד על פיחות באהבה כלפיך

הודעהעל ידי דורית כהן » 09 פברואר 2019, 06:27

אני יקרה, זה באמת מתסכל ומרגיז שאת מבקשת דברים מבן הזוג שלך והוא נענה באי רצון, וזה בולט לעומת ההיענות הגבוהה שלו לבקשות של בני המשפחה שלו. את צריכה לבדוק מה המקור של אי הרצון שלו. אני מנחשת שבתחילת הזוגיות שלכם הוא נענה ביותר בהתלהבות לבקשות שונות שלך, ומן הסתם הרגשת שאת נמצאת בראש סדר העדיפויות שלו. ככל שההתאהבות נשחקת, בני זוג מאבדים את ההתלהבות הראשונית הזאת, ומתחילים להתחשבן זה עם זו. אם יש דברים בזוגיות שלכם שמתסכלים אותו ויושבים ומצטברים אצלו והוא מרגיש שצרכים מסויימים שחשובים לו לא מתמלאים בזוגיות שלכם - זה מוריד לו את המוטיבציה להיענות לצרכים שלך. על כן תשאלי את עצמך אילו צרכים בלתי מסופקים, או דברים שחשובים בעיניו - לא מתקיימים בזוגיות שלכם. לפעמים זה בתחום הסקס, לפעמים זה בנושאי בישול וכביסה ונקיון וסדר בבית, ויש עוד ועוד צרכים שונים שהדרך לברר אותם היא להקשיב לתלונות שלו.
ברוב הפעמים כאשר בן זוג מתלונן, אנחנו עסוקים בלהדוף את התלונה שלו או להתלונן עליו בתור "קונטרה". במקום לעשות זאת , כדאי להקשיב לתלונות שלו ולהבין מהן מהבעצם חשוב לו והוא מרגיש שהוא לא מקבל.
במידה ואין תלונות, יתכן שפשוט האהבה שלו אליך נשחקה מכל מיני סיבות אחרות.
אחת האפשרויות לטפל בבעיה הזו היא ללכת לייעוץ זוגי, ואני מציעה זאת לפני שיקרה משהו יותר גרוע שזה בגידה. 
אני פשוט אומרת שהתופעה שאת מתארת מעידה על פיחות באהבה שלו אליך, וצריך לבחון מה הסיבה לכך ומה ניתן לעשות.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

אני אני
06 פברואר 2019, 12:32
מעיד על פיחות באהבה כלפיך דורית כהן
09 פברואר 2019, 06:27

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים