משבר ביחסים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

עליך להבטיח להפסיק להתנתק שוב ושוב

הודעהעל ידי דורית כהן » 09 פברואר 2019, 06:52

אור היקרה, גם אני מודאגת מנושא הגיל. החל מגיל 19 הוא איתך, ויתכן שבעתיד ייכנס לו לראש שהוא רוצה להתנסות בעוד מערכות יחסים כי חסר לו השלב הזה בחיים של "לטעום", לגוון, להתנסות עם עוד בנות זוג. 
אבל כל מקרה לגופו, ואינני יודעת עליו כלום. עצם העובדה שאתם נכנסים שוב ושוב לריבים עד כדי פירוק הזוגיות ויציאה מן הדירה המשותפת, זה מעיד על קשיים בזוגיות שלכם, ועל פי תיאורך עד כה הוא עמד בכך בגבורה, וחיכה לך שתירגעי ותחזרי. כנראה הפעם הוא כבר לא יכול היה לשאת את הפירוק התמידי הזה, כשהוא יודע שזה יקרה שוב ושוב, והחליט להתמודד עם זה בדרך שונה. אולי כדי שגם את תרגישי עכשו את מה שהוא תמיד מרגיש כאשר את עוזבת. ואולי פשוט כי באמת קשה לו מדי. 
אירועים כאלה משמעותיים יכולים להיות סיום למערכת היחסים, או התחלה של למידת דרך אחרת להתמודד עם פערים ואי הסכמות וריבים. עליך לבחון את עצמך, ולשאול את עצמך למה את בורחת כל פעם מן הבית וחוזרת להורים? למה אינך מסוגלת להישאר ולהתחיל לפתור את הבעיות ביניכם? חסרים לשניכם כלים של תקשורת ופתרון בעיות בזוגיות שלכם. אלו כלים שניתן לקבל אותם בייעוץ זוגי, ויש לשקול לעשות זאת אם אתם רציניים וחושבים על מיסוד הזוגיות. 
יתכן שאם תחליטי שיותר את לא בורחת מהתמודדות אלא נשארת גם כאשר יהיו קשיים עתידיים ביניכם, ואם תוכלי להתחייב לו שתעשי כל מאמץ לא להתנתק שוב ולהיעלם לו, ותציגי זאת בתור משהו שלמדת מן הפרידה הנוכחית - יתכן שהוא יראה בכך פעולת תיקון מצידך, ואני מקווה שהוא יאמין לך שאכן תתאמצי על כך בעתיד. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580משבר ביחסים אור
06 פברואר 2019, 20:51
Re: טעות
07 פברואר 2019, 06:57
עליך להבטיח להפסיק להתנתק שוב ושוב דורית כהן
09 פברואר 2019, 06:52

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]