אישה כועסת אבל לא מדברת ואומרת סיבה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אישה כועסת אבל לא מדברת ואומרת סיבה

הודעהעל ידי ברנש » 20 פברואר 2019, 09:00

שלום,
אנחנו נשואים 4 שנים ובזוגיות 9 שנים. שני ילדים, הקטנה בת 3 חוד'.
אשתי לאורך השנים בעת כעס או כשנעלבה ממעשה שלי, הייתה מנתקשת איתי את התקשורת, כלומר לא מדברת ולא מתייחסת אליי למשך שעות/ימים עד שהייתה מוכנה לדבר על הנושא וגם אז הייתה מלאה בכעס והייתי מתנצל ומנסה ללבן את הדברים איתה לצורך הגעה לסליחה מצידה או לפשרה, לעיתים מעשה שעשיתי אכן במבט מהצד היה מעליב/פוגע ולעיתים התנהגות מסויימת שלי גרמה לה להיפגע או להיעלב. לעיתים הנושא היה התקטננות מצידה על דברים שאני לא מייחס להם חשיבות.

מעולם לא נקטתי באלימות פיזית או באלימות מילולית, לעיתים בוויכוחים הרמתי את הקול אך זה היה גם מצידה, היא כן לעיתים הייתה מקללת בעת וויכוח.

תמיד השתדלתי להגיע לעמק השווה ואם צריך להביע חרטה "ולא לעמוד על כבודי" כדי לא להתעקש אבל כן הייתי אומר לה מה דעתי וגם אם חשבתי שהיא לא חפה מטעויות או התנהגויות פסולות.

איך גורמים לה להיפתח אליי ולקיים תקשורת גם בשעת כעס? היא אוטומטית מתנתקת ומנתקת כל מגע איתי ומתייחסת אליי כאוויר עד שהיא מוכנה לפתוח את הנושא ולהטיח בי את ההאשמה התורנית במה אני לא בסדר.

איך גורמים לה להבין שלא כל התנהגות פסולה היא חורבן היחסים ואסון ויש דברים שאפשר ללבן ברוגע בשיחה ולא בוויכוח וכעס?

היא מחפשת פגמים בהתנהגות שלי (יש כאלה, אני מנסה לתקן) אבל לא רואה את הפגמים בהתנהגות שלה למרות שאני מצביע על כאלה, זה הופך לדעתי את השקפת העולם על היחסים בינינו לכך שהיא תמיד צודקת וחפה מטעויות למרות שברור שזו לא המציאות.

אנחנו לא נוטים לריב המון (אחת לכמה חודשים יש כעס מצידה עליי אבל לרוב זה לא הופך לוויכוח כי אני משתדל לא לגלוש לזה).

אישה כועסת אבל לא מדברת ואומרת סיבה ברנש
20 פברואר 2019, 09:00
Re: רב הסתר על הגלוי בנימין
20 פברואר 2019, 12:21
Re: ברנש
20 פברואר 2019, 12:53
Re: יעל
21 פברואר 2019, 08:36
רגרסיה לדפוס ששרת אותה בילדות דורית כהן
25 פברואר 2019, 03:32

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר