זוגיות ארוכה ללא התקדמות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

תהיי אמיצה ותעשי לקשר הזה מבחן

הודעהעל ידי דורית כהן » 25 פברואר 2019, 03:55

שירה יקרה, אני חושבת שהעובדה שהוא לא מוכן אפילו לעבור לגור יחד מעידה על רמת מחוייבות נמוכה מדי. זה כאילו שהוא לא רוצה ליצור אצלך ציפיות לחתונה/התמסדות. אני חושבת שבגילאים שלכם, לאחר כל כך הרבה שנים ביחד - צריך לפחות לעשות את הצעד הזה כדי לראות איך אתם מסתדרים לחיות יחד לפני שמחליטים להביא ילדים ביחד. (לא ציינת שיש שיקולים של דת או מסורת כנגד המגורים המשותפים אלא רק קושי כלכלי, נכון?)
מכיון שאת מתקרבת לגיל הביולוגי שבו כבר צריך להיערך לכניסה להריון, ומכיון שאם לא תהיי איתו זה ייקח עוד כמה שנים עד שתמצאי בן זוג אחר - אני חושבת שצריך לנקוט פעולה יותר אקטיבית כדי להתקדם מן המצב התקוע הזה.
אני נגד אולטימטום. את גם מעלה שוב ושוב את הנושא מולו ומכניסה אותו ללחץ והוא כבר פיתח "אנטי" לכך.
מציעה לך -  בינך לבין עצמך - להחליט על תאריך מסויים שבו את חותכת, מתוך החשבון שלך מול עצמך, ומסיימת את הקשר איתו. וגם מסבירה לו שלא מתאימה לך התקיעות הזאת. אם הוא מאד ירצה את הקשר איתך הוא יגיע בעצמו למסקנה שעליו להתקדם ולהציע לך שתגורו יחד, או שתתחתנו, ואז תוכלי לקבל החלטה. במידה והוא לא ייזום כלום - המסקנה המצערת היא שהוא לא מספיק אוהב אותך וכי הוא נמצא איתך כי נוח לו או כי הוא מפחד לסיים את הקשר או כי הוא מפחד לפגוע בך. עלייך לבדוק זאת בעצמך, וזה דורש המון אומץ.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

זוגיות ארוכה ללא התקדמות שירה
23 פברואר 2019, 16:47
Re: שאלה שאת בעיקר צריכה לשאול את עצמך שי שי
23 פברואר 2019, 22:49
תהיי אמיצה ותעשי לקשר הזה מבחן דורית כהן
25 פברואר 2019, 03:55

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]