מצוקה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מצוקה

הודעהעל ידי טלי » 24 פברואר 2019, 08:44

שלום,
אשמח לחוות דעתכם ודעתה של דורית כמובן.
קצת רקע,
אני בת 28 , נשואה כשנתיים ללא ילדים, עו"ד במקצועי  ומגיעה ממשפחה דתית מרובת ילדים (10) הורי לא החסירו ממנו דבר אבל לא דומה הנתינה לילד יחיד או ממשפחה קטנה לילד ממשפחה מרובת נפשות וכן השוני במובן האחריות והעצמאות של ילדים ממשפחה מרובת ילדים .
אני הייתי בפנימייה מבחירה והיתה לי שם תקופה נהדרת.
בעלי אוטוטו בן 30 מגיע, עוזר חשמלאי במקצועו ( שכיר, סיים כעת את הלימודים)  ממשפחה חילונית, יש לו אחות אחת.
אנחנו מכירים כ4.5 שנים והתגוררנו יחד כשנה לפני החתונה (ביוזמתי) .
מאז החתונה אנחנו בחשבונות בנק נפרדים, כל השנתיים שאני נשואה התחננתי לחשבון משותף, בעלי לא היה מעוניין, גם התעודות זהות  שלנו לא עודכנו, ביקשתי כמה פעמים בא נלך לעדכן שאנחנו נשואים וזה לא קרה, דחיות והתחמקויות.
כנ"ל בעניין חשבון משותף שהוא נושא יותר מהותי.
אקדים ששבוע לפני החתונה בעלי לקח הלוואה לצורך קניית רכב  חרף התנגדותי וחרף העובדה שהיה לי רכב שהסכמתי לו כמובן להשתמש בו.
(כ 13 אלף לא סכום גבוה אבל עדיין לא סיים להחזיר).
אולי משהו בביטחון העצמי שלו שלי יש רכב ולא אין, אין לי מושג..
מאוד התבעסתי עליו, שבוע לפני חתונה, חשבתי שאחרי החתונה מאחדים חשבונות ולמה אנחנו צריכים עכשיו הלוואה על הראש.
אציין לזכותו שלי היתה הלוואה על הלימודים בסך 24000 ₪ ומהכסף שנותר מהמתנות של החתונה הוא הציע לתת לי לסגירת ההלוואה שאסיים איתה ולא תכביד עלי.
זה היה יפה מאוד מצידו ואני מאוד מעריכה אותו על הצעד הזה ואמרתי לו את זה כמה פעמים.
מאז החתונה מתנהלים כמו שני שותפים, קניות פעם אני, פעם הוא, שכ"ד חצי חצי וכו'
יש לציין שתמיד כחברים השתתפתי איתו בעלויות, טיסות לארה"ב, חופשות , שכ"ד , קניות וכו' ויכול להיות שהוא לא עשה את ההפרדה הזאת כשהתחתנו.
אני בגישה ליברלית שהאישה עוזרת ותורמת גם כן לפרנסת הבית אבל לאחרונה אני מרגישה שמשהו לא תקין.
בחשבון שלי חסמתי את האפשרות להיכנס למינוס ואני משתלת להתנהל נכון ובאחריות ואילו הוא במינוס תקופה ארוכה וכל הצעותי איך לסגור את המינוס בהקדם לא מקבל אותן.
  אני מרוויחה יותר אך לא מתנשאת עליו ולא מפריעה לי גובה הכנסתו אלא אופן ההתנהלות.
בנוסף, לפני כשלושה חודשים כשהיינו רק עם רכב אחד ולי אין תחבורה למקום העבודה החלטתי שאני לא יכולה להיות יותר נהג מונית וקניתי רכב, ביקשתי ממנו תקופה ארוכה והתייעצתי איתו אך הוא תמיד טען שאין לו לתת לי כסף לסיוע ברכישת רכב.
הצעתי לו למכור את הרכב הישן שלו ונקנה יחד, שישים כמה שהוא יכול ולא הסכים בטענות שונות.
מוזר לי לקחת הלוואה לבד כנשואה, להחזיר לבד והוא משתמש ונהנה ממנו.
אני בחורה מאוד עצמאית ומתמודדת בלי בעיה עם ההלוואה על הרכב, אבל לאחרונה קול פנימי אומר לי שזה לא אמור להתנהל כך בזוגיות "נורמלית".
כמובן שזה משפיע מאוד על היחסים ביננו ויש עוד בעיות, אך זה הנושא העיקרי.
אני מרגישה שהוא חסר אחריות כלכלית ולא בוגר מספיק להקמת משפחה וזוגיות.
אני אוהבת אותו מאוד, הוא תמיד יהיה יקר לי ולאחרונה מתחילה להפנים שאולי אין מנוס אלא להתגרש.

מצוקה טלי
24 פברואר 2019, 08:44
אתם זקוקים לעזרה חיצונית שתביא לשינוי בהתנהלות דורית כהן
26 פברואר 2019, 15:20

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]