מצוקה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אתם זקוקים לעזרה חיצונית שתביא לשינוי בהתנהלות

הודעהעל ידי דורית כהן » 26 פברואר 2019, 15:20

טלי יקרה, אכן מצב לא פשוט. אבל יש לי הרגשה שהעובדה שהמשכתם להפריד חשבונות ולא עשיתם את הצעד לקראת איחוד חשבונות ואחריות משותפת - יתכן שסיבכה אתכם עוד יותר. חשוב לדעת שכמעט אצל כל הזוגות יש אחד שיחסית לשני מתנהל פחות טוב כלכלית. במקרה שלכם אצלך יש גם יתרון נוסף - שאת מרויחה יותר ממנו ומאד יתכן שזה גורם לו לרגשי נחיתות. 
אני חושבת שעליכם לעשות צעד משמעותי בזוגיות שלכם ולעבור את השלב של "שותפים" לדירה, ולשוחח בצורה רצינית על האפשרויות העומדות בפניכם. מנסיוני, שיתוף בחשבונות הוא נכון ובריא יותר לזוגות. עדיין יהיו ויכוחים ותהיה ביקורת על ההתנהלות, אבל תחשבי שבטווח הארוך יהיו גם שנים שבהן את לא תוכלי לעבוד - אם בגלל לידות, שזה טבעי, ואם בגלל קשיים אחרים שלפעמים נוצרים. בזוגיות שבה יש תמיכה הדדית ומחוייבות גבוהה זה כלפי זו - בתקופות כאלו יש גיבוי מצד בן הזוג האחר. יתכן ובעתיד הוא יתגלה כאיש מקצוע טוב, ויתכן שגם הוא ירוויח יותר טוב, ותוכלי להישען עליו. לא נכון לראות רק את המצב בהווה. 
אני חושבת שלפני שמפרקים, שווה ללכת לייעוץ נקודתי על הנושא הזה. ציינת שיש עוד תחומים בעייתיים, אז אולי כדאי להיעזר בייעוץ זוגי באופן כללי ויפה שעה אחת קודם, לפני שעושים ילדים ביחד. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

מצוקה טלי
24 פברואר 2019, 08:44
אתם זקוקים לעזרה חיצונית שתביא לשינוי בהתנהלות דורית כהן
26 פברואר 2019, 15:20

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים