התלבטות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

כאשר לא מדברים זה מעמיק את הריחוק

הודעהעל ידי דורית כהן » 03 מרץ 2019, 04:08

אני יקרה, עושה רושם שהזוגיות שלכם היא כמו "ספינה נסחפת" שאין לה רב חובל. זוגות רבים אכן מגיעים למצב שבו משהו רציני מפריע אבל איש לא מעז לגעת בו, "לא רוצים לטלטל את הסירה", ופשוט בולעים עוד ועוד דברים שמפריעים או דברים שחסרים, העיקר לא לקחת סיכון ולגעת באיזו אמת כאובה. כי אם לוקחים את הסיכון ונוגעים בכך, זה עלול להעלות אתכם על שרטון...להכריח אתכם להסתכל לזוגיות בעיניים ולהבין שחייבים לעשות משהו לכאן או לכאן. 
ההימנעות הזאת יש בה רמה מסויימת של בטחון מפני משברים, אבל זהו מסלול ידוע מראש לכיוון של התרחקות הולכת וגוברת. דווקא כל עוד יש ריבים, לפחות מוציאים את מה שמפריע תוך כדי הריב. כאשר כבר אין כמעט ריבים, כל אחד נותר עם הדברים הללו בתוך עצמו, שניכם נמנעים מלריב אבל עושה רושם שגם לא מדברים על הדברים החשובים...
מצד שני ראיתי המון זוגות שבהם, בשלב מסויים, אחד מבני הזוג לא היה מוכן להמשיך לבלוע את המצב הקיים והכריז על משבר, והתריע על מה שמפריע לו. חלק מן הזוגות מצליח לפתור זאת לבד, חלק מגיע לייעוץ זוגי, וחלק מפרק את הקשר כאשר הקשיים מוצפים ומדוברים. 
נתת כאן את הכותרת "התלבטות", ונראה לי שזה המצב בו את נמצאת תמיד עד כה. קורה משהו שמפריע לך או חסר לך ביחסים עם בעלך, ואת מתלבטת האם לפתוח זאת מולו או רק לסבול מכך בשקט. 
אני מבינה את החשש שלך, כי אם תפתחי שיחה על כך יש סיכוי שתגלי משהו שאת לא רוצה לגלות, ולא בטוח שניתן לתקן זאת. יחד עם זאת חישבי על כך שלא לפתוח זאת לשיחה מנציח ומעמיק יותר ויותר את הריחוק ביניכם. וכאשר יש ריחוק אורבת סכנה נוספת לזוגיות - התאהבות שלך או שלו במישהו אחר.
שורה תחתונה: אני בעד לקיחת הסיכון לפתוח ולדבר על מה שמפריע. לפעמים תגלי שזה יושב על משהו מאד קטן וזניח, שקל לפתור אותו ברגע שיש מודעות, ולפעמים יתברר שיש צורך בתיקון יותר יסודי.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

התלבטות אני
27 פברואר 2019, 05:11
כאשר לא מדברים זה מעמיק את הריחוק דורית כהן
03 מרץ 2019, 04:08

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]