נשואים 25 שנה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

חשוב להימנע להכניס כעסים סביב יחסי המין

הודעהעל ידי דורית כהן » 03 מרץ 2019, 08:40

קובי יקר, ראשית, אתה יכול לפנות גם לפורום סקסולוגיה, כי נראה לי שהבעיות שלכם מתמקדות בתחום המיני בעיקר.
מה שאני יכולה לתרום הוא רק בנושא הציפיות והכעס שלך. חשוב שתדע שככל שאתה מפתח ציפיות, כמו למין אוראלי ולמשחקי שליטה - והיא מרגישה את הכעס שלך על כך שהיא לא מעוניינת בכך - אתה מחמיר את הקושי ביניכם. זאת משום שברגע שמתווסף אפילו קצת כעס (או חשש שלה מכעס) לנושא הסקס שלכם - הוא נעשה "נגוע".

סקס הינו במיטבו כאשר הצפי לקראתו הוא שמחה, חופשיות, הבעה עצמית משוחררת, בחירה חופשית... בקיצור - כיף.

אם אישתך חווה ממך כעס ואכזבה תוך כדי ואחרי הסקס שלכם - כל זה מצטרף לחוויית הסקס אצלה (וגם אצלך) ומורידה לשניכם את התשוקה לקיים יחסי מין ביניכם. 
כך שצריך לתקשר את הרצונות ואת הצרכים (הלגיטימיים שלך) בצורה קלילה, חופשייה ומאפשרת חופש בחירה אצלה. עד כמה אישתך מבינה שאתה זקוק לגרייה אוראלית ולמשחקי השליטה? 
אבל עליך להבין גם שבן אדם שאיננו בעניין של משחקי שליטה - מרגיש מוזר ולא נוח ומלאכותי, ומן הסתם גם לא נוח לו בין אם עליו לשלוט או להיכנע, פשוט כי המשחקים האלו לא מדליקים אותו ואולי אפילו מכבים אותו והוא זקוק לגישה ולסגנון שונים בסקס. 
אין ספק שמדובר כאן על אי התאמה מינית סגנונית שהיא מאד נפוצה אצל אנשים שזקוקים למשחקי שליטה על מנת להתגרות מינית. בהרבה מקרים בני הזוג שהם נישאים להם אינם פרטנרים למשחקים הללו וזה מתסכל את שני הצדדים, למרבה הצער. 
עם כל זאת, בכל זאת אתם מקיימים יחסי מין בתדירות סבירה מאד, שזה טוב, ועל מנת לשפר את ההתאמה ביניכם, כדאי אולי להיפגש עם סקסולוג להתייעצות קצרה ואולי אפילו חד פעמית. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580נשואים 25 שנה קובי
28 פברואר 2019, 16:31
חשוב להימנע להכניס כעסים סביב יחסי המין דורית כהן
03 מרץ 2019, 08:40

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]