חוסר תשק של אשתי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מטענים שליליים שהתיישבו על הסקס

הודעהעל ידי דורית כהן » 05 מרץ 2019, 08:48

דוד יקר, אין ספק שיש כאן בעייה: יש צורך שלך שאינו מסופק לאורך הרבה זמן, ואישתך אינה מוכנה לשנות זאת או להסכים להגיע לייעוץ בנושא. מצד אחד היא צודקת שהמון זוגות חיים כך ובולעים את הגלולה המרה הזאת (ואני מוסיפה שהם מוצאים לעצמם פתרונות - בגידות בעיקר...). מצד שני החסר הזה כואב וקשה להכלה ומעורר כעסים ותיסכול כלפיה.

מה שגיליתי מתוך עבודה עם המון זוגות, הוא שאצל כולם יש פער מסויים ברמת התשוקה המינית, לרוב הגבר רוצה יותר מן האישה. ואז נוצר מצב שבו הגבר יוזם סקס שוב ושוב, מנסה כל פעם מחדש, עד שזה מעייף ומייגע את האישה והיא מפסיקה 
לחלוטין להיות קשובה לצרכים המיניים של עצמה, ובעיקר עסוקה באיך להתחמק מן היוזמות שלך ומפתחת התנגדות כללית לכל הרעיון של סקס משום שהוא לא נובע ממנה ומצרכיה. 

תחשוב על הדוגמה מתחום אחר: נניח שמכריחים מישהו לאכול דווקא כאשר הוא אינו רעב, שוב ושוב. האם לא הגיוני שהוא יפתח אפילו התנגדות למחשבה על אוכל??

ברור שהחוסר בסקס הופך אותך לנרגן ומריר וזה מתבטא בתלונות וקיטורים, לא כך? תחשוב שכל הרובד הלא נעים הזה מתווסף למחשבה שלה על סקס. "מוטב היה אילולא המציאו בכלל את הדבר הזה", היא תהרהר בינה לבין עצמה..."זה יוצר כל כך הרבה מתח בינינו!"

נקודה אחרת שצריך לבדוק בכל מקרה זו איכות הסקס שלכם. כאשר איכות הסקס ירודה כמובן שזה מוריד את התשוקה לקיים יחסים.

ברור שעם הזמן כל הדינמיקה הזו פוגעת באהבה ולא רק במשיכה. 

ומה שכתבתי זו רק ההתחלה של הסיבוך הזה שאתם מצויים בו. כל זה אומר שחייבים להחליף דיסקט משני הכיוונים. לחפש דרך להזמין לסקס שאינה מלווה בתלונות ובביקורת, אלא יש בה חופשיות והכלה ורק הזמנה נעימה וידידותית ללא כל השלכות במידה ויש סירוב. והשינוי הזה חייב להיות קבוע ומוצהר ומתמיד, כדי להוציא מן המחשבה על סקס את האסוציאציות השליליות שהוצמדו אליה כל כך הרבה שנים.
זאת עבודה שאני עושה עם בני זוג רבים שפונים אלי עם בעיה ידועה זו. אבל לשם כך צריך את שניכם...
אולי תראה לה את התשובה שלי? אולי, אם אתה יכול לראות את החלק שלך ביצירת המטענים השליליים על הסקס שלכם, אתה תוכל לקחת אחריות על כך מולה? ברור שגם לה יש חלק בהיווצרות הבעייה, וכי היא מן הסתם מרגישה אשמה על כך שהיא נטולת עניין בסקס, ועל כך שאתה כה מתוסכל. מצד שני היא בעצמה כנראה לא רואה איך אפשר בכלל לשנות זאת ולפתור זאת, ועל כן היא נמנעת מלהגיע לייעוץ בנושא, כי זה מביך אותה ולא נעים לה להתעסק בתחום הטעון הזה. 

מקווה שנתתי לך כיוון אפשרי.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580חוסר תשק של אשתי דוד
02 מרץ 2019, 12:27
מטענים שליליים שהתיישבו על הסקס דורית כהן
05 מרץ 2019, 08:48
תודה דוד
06 מרץ 2019, 14:39

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים