אהבה זה לא מספיק?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אהבה זה לא מספיק?

הודעהעל ידי טרוד » 02 אפריל 2019, 18:53

שלום דורית,הגעתי לפה בחיפוש לדבר עם אדם מומחה ולקבל דעה משכילה.אני במערכת יחסים ראשונה, בן 27. אנחנו ביחד קצת יותר משנה אוהבים ומסופקים ומסתדרים - אבל אני בזמן האחרון בלבטים אם להיפרד ממנה. זה מחרפן אותי כי אני מרגיש שאני אוהב אותה אבל עדיין חושב על זה המון ולפעמים רק רוצה להתרחק ממנה. קשה לי באמת לומר מאיפה באות המחשבות האלה - כנראה כי לאט לאט האופי שלה לא מתיישב עם מה שהיה בהתחלה - מהרפתקנית שמחה וכיפית נחשף עכשיו צד יותר חסר ביטחון (מה שמתבטא בהתנהגות תלותית וילדותית), פסימית, לא מאוזנת, עייפה, לא אחראית וכו'.. עם כמה שטוב לנו ביחד ויש זמנים מאושרים ביחד - יש לי דברים שמפריעים לי אבל אני לא יודע אם לקבל אותה כמו שהיא ולנסות אני להתגמש, ששנינו נשתנה קצת או שלא להתפשר ואפילו שאנחנו ממש מאוהבים להיפרד ולמצוא מישהי שעומדת בהכל בצורה מושלמת. האמת שזה הכל דברים שדיברנו אחד עם השנייה והבנו אבל לא הגענו למסקנה או משהו ולתמוך ולצפות ממנה להשתנות נשמע לא נכון..ניסיתי לחפש מידע ועצות ונתקלתי בדעה שבזוגיות צריך אדם באותה רמה - אם אני בטוח בעצמי ודואג להתאמן ועם גישה חיובית אז אני צריך בנאדם עם גישה דומה - ואפילו אם אני אוהב להיות איתה - זה שהיא לא דואגת לעצמה אומר שהיא לא תוכל לתמוך בי בזמנים קשיםדבר שנראה לי נכון כי כרגע רק אני תומך בה ומנסה לחזק אותה (ונראה שהיא לא תמיד מתאמצת להשתפר) והיא לא יכולה לעזור לי חוץ מלהרגיע...ושזה לא נכון לנסות ולקוות שהיא תשתפר..האם אהבה לא מספיקה? הנושא מטריד אותי ממש ואני חושב יותר ויותר על פרידה, מה שמפחיד אותי כי אנחנו מסתדרים ממש טוב יחד עם הגישות השונות והחוסר ביטחון שלה אבל ככל שאני חושב על זה יותר זה נראה לי הצעד הנכון..תודה מראש

אהבה זה לא מספיק? טרוד
02 אפריל 2019, 18:53
Re: תבדוק איתה בכנות האם יש לה adhd אנונימי
03 אפריל 2019, 11:32
Re: טרוד
04 אפריל 2019, 19:14
יתכן שיש בעוצמה שלך משהו שמחליש אותה דורית כהן
14 אפריל 2019, 04:32
מפתיע אותי לשמוע שיכול להיות שאני משפיע לרעה, זה כן מתקשר לי טרוד
14 אפריל 2019, 19:46
ריצוי זה מסוכן ומחליש, ומקורו בפחד מתגובת בן הזוג דורית כהן
15 אפריל 2019, 03:15