אהבה זה לא מספיק?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

יתכן שיש בעוצמה שלך משהו שמחליש אותה

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 אפריל 2019, 04:32

טרוד יקר, בפורום הזה מגיבים גם עוד אנשים וזה מאד משמח אותי שיש מספיק אנשים שאיכפת להם והם עונים ברצינות ומשקיעים מחשבה. ואכן יתכן ש"אנונימי" צודק...יש הרבה אנשים שבהתחלה נראים מקסימים, מוכשרים וכו' אבל כאשר מתחילים לחיות איתם מתגלים גם עוד צדדים שהם פחות מרשימים. קשיים בתיפקוד, הרגלים לא טובים, חוסר עמידה ביעדים. לפעמים זה אכן נובע מאיזו בעייה אישיותית ובין היתר ADHD אם כי מה שתיארת לאו דווקא שם אותי בכיוון הזה. 
מה שכן, יתכן שיש לה נטייה להישען עליך, ולא להיות אוטונומית ועצמאית, וכדאי שתבחן עד כמה היא מצליחה לצאת מן הנטייה הטבעית שלה (להיתלות עליך) ועם הזמן להפוך להיות יותר עצמאית? אם יש שינוי חיובי עם הזמן, אפילו אם הוא קטן ואיטי - זה סימן טוב. 
אבל גם יתכן שיש משהו שאתה משדר, וזה כבר באחריות שלך, שמונע ממנה לצמוח. יתכן שיש אצלך איזו שתלטנות שמחלישה אותה בנוכחותך. יתכן שבתור אדם עצמאי היא ידעה לדאוג לעצמה טוב יותר מאשר בתוך הזוגיות איתך. יש בני זוג שמחלישים את בנות הזוג שלהם - לא ביודעין, כמובן. בעצם היותם חרוצים, פעילים, בעלי הישגים, יודעים את הדבר הנכון - יש בכך כדי להקטין ולהחליש את בנות הזוג שלהם כאשר אלו אינן מספיק בטוחות בעצמן וביכולתן. העוצמה שלך אולי מערערת את הבטחון העצמי שלה. 
אין יותר מדי מה לעשות עם זה. כי אם בת הזוג שלך היתה יותר חזקה ובטוחה בעצמה, העוצמה שלך לא היתה מחלישה אותה...
אובייקטיבית, ברור שקיימות בעולם בנות זוג מוצלחות יותר, אבל קשה למצוא אותן...כולן כמעט "מגיעות" בעטיפה מנצנצת שעלולה להסתיר את חוסר המושלמות שלהן...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

אהבה זה לא מספיק? טרוד
02 אפריל 2019, 18:53
Re: תבדוק איתה בכנות האם יש לה adhd אנונימי
03 אפריל 2019, 11:32
Re: טרוד
04 אפריל 2019, 19:14
יתכן שיש בעוצמה שלך משהו שמחליש אותה דורית כהן
14 אפריל 2019, 04:32
מפתיע אותי לשמוע שיכול להיות שאני משפיע לרעה, זה כן מתקשר לי טרוד