אהבה זה לא מספיק?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

ריצוי זה מסוכן ומחליש, ומקורו בפחד מתגובת בן הזוג

הודעהעל ידי דורית כהן » 15 אפריל 2019, 03:15

טרוד יקר, חשוב לדעת שתגובות של כעס כפי שציינת היא פשוט לפעמים תשתדל לרצות אותי כדי להימנע מהסיכוי שאכעס ונריב קצת  עובדות קשה על רוב האנשים...

מה שקורה הוא שעל מנת להימנע מתגובה כועסת שלך שאינה נעימה לה, בת הזוג תתנהג בהתאם לציפיות שלך ולא תהיה קשובה לרצונות של עצמה. בעצמך קראת לכך "ריצוי" ובצדק. כאשר מישהו מרצה, הוא מאוכזב מעצמו על ההתקפלות שלו וכועס על בן הזוג שלו שהכניע אותו. זאת דינמיקה מאד לא בריאה, שצוברת מטעני כעס וגורמת לריחוק בטווח הארוך, ומנציחה חוסר אותנטיות ודימוי עצמי נמוך.
מה עושים? לומדים לתת יותר ספייס זה לזו בלי "ההפחדות" שיש בתגובות הכועסות. זה עיקרון שאני מלמדת את בני הזוג שבאים אלי לייעוץ זוגי. זה קורה כמעט לכולם, וכאשר מתחילים להבחין בדינמיקה הזאת ומשנים אותה - מתחילים לקרות דברים יותר טובים, כמו יותר עצמאות, פחות תלות, אבל גם יותר אהבה - כי מוציאים את רוב הכעסים אל מחוץ למערכת וזה מחסל את הפחד שיש אצלה כלפיך. מאפשר להיות יותר היא עצמה. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

אהבה זה לא מספיק? טרוד
02 אפריל 2019, 18:53
Re: תבדוק איתה בכנות האם יש לה adhd אנונימי
03 אפריל 2019, 11:32
Re: טרוד
04 אפריל 2019, 19:14
יתכן שיש בעוצמה שלך משהו שמחליש אותה דורית כהן
14 אפריל 2019, 04:32
מפתיע אותי לשמוע שיכול להיות שאני משפיע לרעה, זה כן מתקשר לי טרוד