שלישיה עם הבן זוג וחברה הכי טובה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

חווייה של פעם בחיים - לשים ב"מגרה" ולסלוח לעצמך ולו

הודעהעל ידי דורית כהן » 13 אפריל 2019, 12:46

הילה היקרה, סליחה על העיכוב בתגובה שלי. אני חושבת שבהרבה מקרים כאשר מתנסים בפועל בפתיחת הזוגיות לעוד פרטנר (או חילופי זוגות) - קשה לדעת מראש מה יהיו התגובות הרגשיות ויש לצפות להפתעות. ראשית, זו אינה בגידה! ברגע שקובעים דייט מסוג זה, ברור לכל המשתתפים שהרשות נתונה, וכמו כן לקראת פגישה כזאת כולם נכנסים ל"מוד" מאד חושני וארוטי, ולא פלא שבן הזוג שלך התלהב והתמלא תשוקה שקשה היה לעצור אותה ברגע שנפגשים עם מישהי שמן הסתם הוא פינטז עליה זמן רב, מאז הפגישה הראשונה שלא התפתחה. 
אבל אני לא יכולה להתעלם מן המטרה הראשונית שהיתה לך - שזה יפריע לך להיות איתו ויעזור לך להתנתק ממנו. והנה זה קורה. זה אכן מפריע לך להיות איתו. 
אני חושבת שאין ספק שאת מאוהבת בו ונמשכת אליו מאד, אבל לא כל אהבה מתאימה להתפתח לזוגיות מלאה. את צעירה מאד יחסית אליו, אינכם באותו שלב בחיים. צריך לבחון ראשית עד כמה הוא באמת אוהבת אותך כמו שאת אוהבת אותו, ובאותה מידה האם יש לכם מטרות וציפיות דומות מן החיים, כמו הבאת ילדים לעולם? סגנון חיים? האם את יכולה להיכנס איתו לזוגיות מלאה? האם בכלל הוא פנוי?
אני שמה מולך שאלות שידרשו ממך להפעיל את החלקים היותר הגיוניים שלך, לצד הרגשות החזקים שאת מרגישה כלפיו. 
אם הוא כן מתאים לזוגיות מלאה איתך, והוא גם בעניין, אזי ניתן לדעתי להתגבר על החווייה בשלישייה, ולשים אותה ב"מגרה" של "חוויות קיצוניות שחווינו בצעירותנו", ולהבין שבשלב הזה של חייכם מין בשלישייה זה לא באמת בשבילך. ניסית וראית שזה פוגע ומכאיב לך. לגיטימי. אני חושבת שבאמת רוב האנשים מפנטזים על כך בקלילות, אבל כאשר מתנסים בכך זה מעורר תגובות שונות מאד מן המצופה...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

שלישיה עם הבן זוג וחברה הכי טובה הילה23
04 אפריל 2019, 06:35
חווייה של פעם בחיים - לשים ב"מגרה" ולסלוח לעצמך ולו דורית כהן
13 אפריל 2019, 12:46

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]