הפסקה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

חשוב לשחרר אותו ולא לרדוף אחריו

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 אפריל 2019, 05:08

טלוש יקרה, לפי החשבון שלי אתם חברים מגיל עשרים, כבר חמש שנים. זהו גיל שבו חלים המון שינויים באישיות, והזוגיות צריכה להשתנות ולהתגמש בהתאם. כתבת שהוא החל לייחס חשיבות רבה לכסף. שימי לב שאם את לא מקבלת את השינוי הזה אצלו ומראה התנגדות או הסתייגות, ע"י טענות, תלונות וביקורת - זה יוצר ביניכם חיכוך ונותן לו את ההרגשה שאת לא מבינה אותו ואפילו אולי מכשילה אותו במשהו שנעשה מאד חשוב בעיניו...
ואם יש עוד תחומים כאלו שהשתנו, זה מתחיל לזרוע ספקות (בשלב הראשון אצלו, אבל בהמשך אולי גם אצלך?) לגבי מידת ההתאמה שלכם. אני חושבת שזה לגמרי לא פשוט להכריז את מה שהוא הכריז, לדבר על הפסקה ביחסים. מן הסתם הוא חושב על כך הרבה זמן. 
ואכן זוהי בחינה מאד משמעותית לעומק האהבה. אם בנפרד ממך הוא ירגיש הקלה, חופש והזדמנות לחוויות חדשות, זה יהיה עבורו סימן שפרידה היא הדבר הנכון ושהיחסים שלכם הגיעו למיצוי. אבל אם בנפרד ממך הוא ירגיש חוסר גדול, געגוע חזק וכמיהה לחדש את הקשר, זה אכן יגרום לו לחזור לקשר ממקום של כוחות מחודשים ומוטיבציה גבוהה שהקשר יצליח. 
כמובן שאפשר להבין שההחלטה שלו לעשות הפסקה באה עליך כהפתעה וגרמה לך לפגיעה קשה משום שלא ציפית לכך. זה משהו שתמיד פוגע, ולכן אני מניחה שלקח לו הרבה זמן לחשוב על כך עד שהעיז להעלות זאת. אבל דווקא לכן עליך לשחרר, לבדוק את עצמך כמו שאת עושה בנושא הפרצופים שאת עושה לו, ובהזדמנות להכיר בכך שזה משהו לא טוב שאת נוהגת לעשות ולהבטיח לשנות זאת.
אל תרדפי אחריו. תני לו את הזמן שלו. רק תקבעו פרק זמן סביר - נניח בין חודש ל 3 חודשים, שבו אתם בהפסקה, וכדאי לנסות שזו אכן תהיה הפסקה. חופש אמיתי לשניכם לחוות איך זה להיות יחידים, פנויים. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

הפסקה טלוש
04 אפריל 2019, 09:31
עצה aha
04 אפריל 2019, 19:26
Re: שי שי
05 אפריל 2019, 03:38
Re: תגובה טלוש
05 אפריל 2019, 18:59
חשוב לשחרר אותו ולא לרדוף אחריו דורית כהן